تلفن همراه

تعداد ابزارهای موبایلی در سراسر جهان به 4/2 میلیارد عدد رسید

 

بررسی‌های جدید مرکز CTIA با همکاری بازار مربوط به بخش "اتحادیه توسعه‌دهندگان ابزارها" نشان داد، ابزارها و برنامه‌های موبایلی در کشور آمریکا توانسته‌اند 519 هزار موقعیت شغلی جدید ایجاد کنند و این روند در برخی از ایالت‌ها باعث شده است اثرات اقصادی قابل ملاحظه‌ای برجا بگذارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نوآوری در ابزارها و برنامه‌های موبایلی در آمریکا بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ به نحوی که مناطق پیشرفته‌ای چون نیویورک و واشنگتن بیشترین سهم در جریان کسب درآمد از این بازار را داشته‌اند و البته برخی ایالت‌های دیگر نیز در این زمینه شگفتی آفریده‌اند.

به عنوان مثال، ویرجینیا و مریلند ارتباط تنگاتنگی با آژانس‌های دولتی دارند شرکت‌های فعال در این منطقه برای سازمان‌های ارتشی و نظامی ابزارهای موبایلی ویژه تولید می‌کنند. مراکز توسعه دهنده ابزارهای موبایلی در ماساچوست در زمینه توسعه ابزارهای آموزشی تخصص فراوان کسب کرده‌اند و یکی از شرکت‌های فعال در کلورادو ابزاری به نام iTriage ساخته است که به مردم کمک می‌کند تا متوجه شوند در چرخه سلامت بدن آن‌ها چه بخشی درست کار نمی‌کند.

اگرچه بازار ابزارهای موبایلی در نخستین گام‌های خود به‌سر می‌برد، اما با سرعت بالا در حال رشد است. ابزار iTunes و فروشگاه اینترنتی Android Market در سال 2008 راه‌اندازی شدند. به گفته مرکز CTIA، هم‌اکنون بیش از 4/2 میلیارد ابزار و برنامه کاربردی موبایلی برای 11 پلتفورم و سیستم‌عامل مختلف از جانب 28 فروشگاه اینترنتی مجزا ارایه شده‌اند. در سال 2011 میلادی درآمد بازار جهانی ابزارهای موبایلی به 10 میلیارد دلار رسید که این رقم تا سال 2016 میلاید از مرز 46 میلیارد دلار نیز فراتر خواهد رفت.


​​