فناوری اطلاعات

کمپین سامسونگ برای ایجاد کتابخانه صوتی فارسی برای کودکان نابینا

 

آن‌ها فرزندان ما هستند، فرزندان سرزمینی که خانه‌ی ماست. تصویر آینده‌ی این سرزمین به دست آن‌ها ساخته می‌شود. کار سختی نیست که تصمیم بگیریم در آموزش و پرورش کودکان کشورمان نقشی داشته باشیم و گاهی این نقش سهم کودکانی باشد که در امر آموزش با موانع بیش‌تری روبه‌رو هستند. مهر و دوستی و هنرمان را به یاری بگیریم و قدم به دنیای آن‌ها بگذاریم. جهان خیال‌شان را گسترده‌تر کنیم و کاری کنیم دنیای اطراف‌شان را بیش‌تر و بهتر ببینند.

pic.jpg

به دوران کودکی خودمان فکر کنیم، به یاد بیاوریم قصه‌ها پل‌های زیبایی بودند که ما را  به آن جهان خیالی می‌رساندند، جهانی که با لحظه‌ای چشم بستن، فرشته‌ها و دیوها در آن قد می‌کشیدند، رویاها در آن به پرواز در می‌آمدند و ما نیز همراه با قهرمان داستان زره می‌پوشیدیم و به یاری فرشته‌ها به جنگ دیوها می‌رفتیم... آیا هیچ وقت به این فکر می‌کردیم که اگر چشمان‌مان آن کلمات را نمی‌دیدند پلی میان ما و آن جهان خیالی داستان‌ها نبود؟

جهان خیال‌شان را گسترده‌تر کنیم

این بار این هنر صدای شماست که تصویر را به دنیای آن‌ها هدیه می‌کند. شما هم قصه‌گوی یکی از داستان‌هایی باشید که می‌خواهید با صدای‌تان به گوش کودکان نابینا برسانید. شرکت سامسونگ همراه شماست تا کتابخانه‌ای صوتی آماده شود، شامل داستان‌هایی جذاب و شنیدنی که به‌سهولت در دسترس صاحبان‌اش قرار گیرد. شرکت سامسونگ با هدف ارتقای سطح آموزش و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، پیش از این پروژه‌ی کتابخانه‌ی سیار را در پنج شهر ایران به انجام رسانده. این بار این کتابخانه‌ها به‌شکل صوتی و در شهرهای زنجان، کاشان، بندر عباس، ارومیه و سنندج برپا می‌شوند تا امکان تازه‌ای برای آشنایی بیش‌تر کودکان و نوجوانان نابینا با ادبیات و فناوری فراهم شود.

رویاهایی که با صدای شما جان می‌گیرند

برای شرکت در این فراخوان کافی است به وب‌سایت «سرزمین سخن» بروید و نمونه‌ی صدای خود را ضبط کنید و برای ما بفرستید. ما و آن‌ها منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وبسایت سرزمین سخن از طریق نشانی http://www.321zabt.ir قابل دسترسی است.

 


​​