تلفن همراه

افزایش 346 درصدی واردات موبایل در نیمه نخست امسال

 

نوسانهای اخیر در بازار ارز در حالی بازار موبایل کشور را تحت تاثیر قرار داده که تازه ترین آمار گمرک ایران حاکی از رشد واردات انواع گوشی تلفن همراه به کشور در نیمه نخست امسال است.

به گزارش ایسنا، در شش ماهه نخست 1391 بالغ بر 417 تن انواع گوشی تلفن همراه به ارزش بیش از 92 میلیون دلار وارد کشور شد. این میزان واردات از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب 185.9 و 346.6 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می دهد.

امارات با سهم 60.8، کره جنوبی با سهم 7.5 و چین با 17.8 درصدی از کل واردات گوشی تلفن همراه ایران به ترتیب اصلی ترین مبادی ورود این کالا به کشور در نیمه نخست امسال شناخته شدند.

به گزارش ایسنا، رشد قابل ملاحظه واردات قانون گوشی تلفن همراه به کشور در نیمه نخست امسال در حالی به ثبت رسیده است که برخی سایتهای خبری طی چند روز گذشته اعلام کردند که روند صعودی نرخ ارز در بازار باعث شده است تا برخی فروشندگان از عرضه و فروش گوشی در بازار خودداری کنند.

به نوشته این سایتها در شرایط فعلی بیشتر فروشندگان از فروش گوشیهای موبایل خودداری می کنند، چرا که هر لحظه قیمت ارز در حال افزایش است و از این رو جایگزین کردن محصول فروخته شده با نرخ فعلی ارز امکان پذیر نیست به همین دليل بیشتر فروشندگان ترجیح می دهند که در این شرایط از خرید و فروش خودداری کنند.

به این ترتیب می‌توان گفت که هم اکنون بازار موبایل در شرایط رکود نسبی بسر می‌برد و مشتریان خرید گوشی موردنظر خود را به زمان دیگری موکول کرده‌اند.


​​