اپراتورها

عرضه 6 سرويس ايرانسل روي LBS

 

ايرانسل تنها اپراتور كشور است كه نسبت به ارائه خدمات روي سرويس مكان‌يابي (LBS) اقدام كرده و 6 خدمت مختلف را روي آن عرضه كرده است.
به گزارش عصر ارتباط، سرویس افزایش اعتبار مبتنی بر موقعیت، سرویس تبلیغات هوشمند منطقه‌ای، درگاه خدمات مبتنی بر موقعیت، سرويس اطلاعات شهري، خدمات منطقه طلایی و نقشه مجازی ایرانسل خدماتي هستند كه روي اين سرويس عرضه شده‌ند.

سرويس افزايش اعتبار مبتني بر موقعيت از طریق شماره‌گیری کدهای دستوری ویژه فعال می‌شود و قابلیت افزایش اعتبار متناسب با موقعیت مکانی مشترک را داشته و می‌تواند پیشنهادهای تشویقی و تخفیفی متنوع  و جذاب را در قالب شارژ شگفت‌انگیز و طرح‌های نوین به صورت منطقه‌ای به مشترکان ارائه کند.

سرویس تبلیغات هوشمند منطقه‌ای نيز می‌تواند به عنوان رسانه‌ای هدفمند و اثربخش در راستای اهداف تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی بر بستر تلفن همراه  عمل کند. اين سرویس با ویژگی‌های منحصر به فردی چون امکان اطلاع‌رسانی با استفاده از پیامک یا پیام چندرسانه‌ای به مشتریان هدف در یک محدوده جغرافیایی خاص، ارسال تبلیغات موثر به جامعه هدف بر‌اساس ویژگی‌های مختلف مثل سن، جنسیت، علایق و سطح درآمد، ارسال کوپن و کارت‌های تخفیفی شخصی‌سازی شده و همچنین  با قابلیت مشاهده و تحلیل نتایج کمپین‌های تبلیغاتی، فصل نوینی را در عرصه تبلیغات همراه رقم بزند.

سرویس اطلاعات شهری، یکی دیگر از سرویس‌های جدید ایرانسل است که به شهروندان امکان می‌دهد تا نزدیک‌ترین شرکت، فروشگاه یا موسسه ارائه‌دهنده خدمات و محصولات مورد نظرشان را جستجو کرده و اطلاعات مربوط به آنها را دریافت كنند یا با انتخاب یک نقطه روی نقشه، اطلاعات مربوط به شرکت‌ها و موسسات نزدیک به آن نقطه منتخب را کسب کنند.

جستجوی نقاط مورد علاقه از طریق کد دستوری، جستجوی اطلاعات ضروری از قبیل مراکز درمانی، قابلیت جستجوی پیشرفته اطلاعات، دریافت نتایج جستجو شامل آدرس و یا نقشه محل و اطلاعات مورد نیاز از طریق پیامک و پیام چندرسانه‌ای و امکان افزودن نقاط مورد علاقه از دیگر امکانات این سرویس جدید ایرانسل است.

در درگاه خدمات مبتنی بر موقعیت نيز آگاهی از موقعیت مکانی کارکنان، ماشین‌آلات، پخش‌کننده‌ها و دیگر منابع و افراد به همراه قابلیت تعریف سیستم‌ها و فرآیندهای شرکتی و  تعریف خدمات جدید ممكن است.

در سرويس نقشه مجازی ایرانسل (نما) نيز كه در شهرهای تهران، کرج، تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد عرضه شده، شامل نماي خانواده و نماي دوستان است كه به كمك آن می‌توان در هر ساعت از شبانه‌روز از موقعیت مکانی اعضای خانواده آگاه شد. در صورت استفاده از سرویس نمای خانواده، تنها والدین امکان خواهند داشت که موقعیت فرزندان‌شان را مکان‌یابی کنند. در نمای دوستان نيز می‌توان موقعیت جغرافیایی دوستان را معین كرده یا محل خود را به آنها اطلاع داد.

در سرويس خدمات منطقه طلايي، اشتراک و استفاده از خدمات منطقه طلایی ایرانسل با تعیین یک محدوده مکانی دلخواه دایره‌شکل، از تخفیف مکالمه داخل شبکه ممكن است؛ به‌طوري‌كه با استفاده از آن مي‌توان به دلخواه نقطه‌ای را انتخاب کرد تا هر گاه تماس‌های خود را تا شعاع ۵۰۰ متری از این نقطه برقرار می‌كنند، از ۱۵درصد تخفیف منطقه طلایی بهره‌مند شوند.


​​