تلفن همراه

راه‌اندازی خدمات نسل سوم تلفن همراه در افغانستان توسط MTN

 

ام‌تی‌ان افغانستان از خدمات نسل سوم در کشور رونمایی کرد که این خدمات امکان انتقال سریع‌تر دیتا و ورود فناوری‌های جالب تلفن همراه را به بازار افغانستان فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا حسن جابر، مدیر عامل ام‌تی‌ان افغانستان، اظهار کرد: آغاز بهره‌برداری از خدمات نسل سوم در افغانستان به معنای این است که اکنون مشتریان ام‌تی‌ان می‌توانند از اتصال به اینترنت پیشرفته بهره‌مند شوند.

وی افزود: فعالیت‌های پرطرفدار اینترنتی مانند تماس ویدئویی و پخش ویدئو که در گذشته محدود به کابران لپ‌تاپ و رایانه‌های رومیزی بود، اکنون توسط کلیه گوشی‌های موبایلی که از این خدمات پشتیبانی می‌کنند قابل اجرا هستند.

به گفته او استفاده از خدمات نسل سوم همچنین به مشتری این امکان را می‌دهد که از بین انواع اتصال به اینترنت گزینه مناسب را انتخاب کنند. این گزینه‌ها شامل موارد زیر است: اتصال کابلی و مودم USB که گزینه مناسب ‌برای همراه داشتن اینترنت در همه مکان‌هاست یا روتر Wi-Fi که در داخل ساختمان یا فضای باز خارج از آن با امکان اتصال برای چند کاربر و مستقیماً از طریق گوشی تلفن همراه قابل استفاده است. بدین ترتیب، اتصال مستقیم به اینترنت از طریق تلفن همراه برای کاربران میسر می‌شود.

حسن همچنین افزود: یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز خدمات نسل سوم ام‌تی‌ان نسبت به سایر رقبا این است که این خدمات روی همه سیم‌کارت‌های جدید و قدیمی ام‌تی‌ان موجود در بازار قابل فعالسازی است؛ بنابراین، مشترکین می‌توانند با استفاده از این خدمات بدون لزوم مراجعه به شعبه‌ای خاص یا ارتباط با مرکز تماس بلافاصله جستجو را آغاز کنند.


​​