تلفن همراه

مطالعه نسل چهارم تلفن همراه در کشور کلید خورد

 

با تصویب شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه مطالعه و بررسی نسل چهارم ارتباطات سیار، تحلیل بازار و نحوه ارایه خدمات آن‌ها در کشور کلید خورد.

به گزارش ایسنا، از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی - مدیر حوزه ریاست و عضو شورای پژوهشی پژوهشگاه ICT - گفت: این پروژه با توجه به اعلام نیاز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در شورای پژوهشی پژوهشگاه مطرح و با حضور معاون محترم بررسیهای فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب شد.

صمیمی هدف از انجام این پروژه را تهیه ضوابط مورد نیاز برای ارائه خدمات نسل چهارم ارتباطات سیار در کشور و تدوین پیش نویس پروانه مورد نیاز جهت ارائه این خدمات دانست.

مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه ICT افزود: تهیه این پروانه مستلزم انجام مطالعات اقتصادی، فنی و حقوقی است که این امر مهم توسط پژوهشگران و متخصصان پژوهشکده فناوری ارتباطات و با همکاری کارشناسان خبره رگولاتوری اجرا خواهد شد.

عضو شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد، تهیه دستورالعمل های نظارتی بر عملکرد ارائه کنندگان خدمات سیار نسل جدید نیز جزو خروجی‌های اصلی این پروژه است.


​​