تلفن همراه

تابلوهای اعلام قیمت گوشی در بازار تهران همچنان سفیدند

 

کارشناسان و دست‌اندرکاران حوزه بازار تلفن همراه معتقدند که به دلیل نوسانات قیمت ارز، همچنان تابلوهای اعلام‌کننده قیمت این کالای ارتباطی سفید هستند. از چند هفته پیش بازار تلفن همراه به دلیل عدم استقبال خریداران با رکود روبه‌رو شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد همچنین واردکنندگان قانونی به دلیل نامشخص بودن وضعیت اختصاص ارز مورد نیاز اقدام به واردات گوشی نکرده اند که همین امر باعث شده تا فروشندگانی که پیش از این گوشی خریده‌اند با قیمت‌هاي نجومی اقدام به عرضه گوشی‌هاي خود کنند.
از چند سال پیش بسیاری از فروشندگان با نصب یک تخته وایت برد در فروشگاه‌هاي خود قیمت مدل‌هاي مختلف گوشی را نوشته و در معرض دید خریداران قرار مي‌دادند. قیمت هایی که عموما در هر هفته با کاهش همراه مي‌شدند، اما این روزها این تخته‌ها از هر قیمت و مدلی پاک شده‌اند و هر روز هم بر قیمت‌هاي قبلی افزوده مي‌شود.
نوسانات مکرر نرخ ارز طی چندماه گذشته باعث شده بهای این کالای ارتباطی و دیجیتالی لحظه‌اي تغیر کند به همین دلیل فروشندگان از اعلام و نصب برچسب قیمت‌ گوشی در ویترین مغازه‌ها خودداری مي‌کنند.
فروشندگان مي‌گویند: گران شدن انواع گوشی‌هاي موبایل در این بازاری که میلیون‌ها نفر کاربر دارد باعث بی‌تمایلی کاربران نسبت به خرید این کالا شده است.
دوبرابر شدن قیمت گوشی‌هاي موبایل و کاهش واردات این کالای ارتباطی از مهم‌ترین اتفاق‌هایی است که در چند ماه گذشته رخ داده است. هم‌اکنون بیشتر فروشندگان از فروش و عرضه کالا در بازار خودداری مي‌کنند و بیشتر واردکنندگان نیز دست روی دست گذاشته و منتظرند تا نرخ ارز در کشور ثابت شود، چرا که در صورت فروش کالا و افزایش نرخ ارز نمی توانند کالا را جایگزین کنند. 


​​