تلفن همراه

IDC گزارش داد

۴۴۴میلیون دستگاه گوشی در فصل سوم 2012 فروخته شد

 

محققان مرکز IDC در یک مطالعه جدید روی بازار جهانی تلفن‌های همراه دریافتند که این بازار در فصل سوم سال جاری میلادی رشد 4/2 درصدی را پیش‌روی خود داشته است تا با این روند طی دوره زمانی یاد شده بیش از 444 میلیون دستگاه گوشی به فروش برسد که این رقم برای مدت مشابه سال قبل از آن 434 میلیون دستگاه گزارش شده بود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز توضیح داد که گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم امسال حاکمیت بازار جهانی تلفن‌های همراه را در دست داشتند و در مجموع 7/179 میلیون دستگاه گوشی هوشمند طی این دوره زمانی فروخته شد که بر این اساس می‌توان گفت در این زمان 40 درصد تمام گوشی‌های فروخته شده گوشی هوشمند بوده است.
 
به گفته مرکز تحقیقاتی IDC، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در فصل سوم امسال رشد 3/45 درصدی داشته که 1/0 درصد بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی کارشناسان بوده است و با این اعداد و ارقام محققان بازار جهانی تلفن‌همراه را مناسب می‌دانند و اعلام کرده‌اند که این بازار در گستره جهانی به شرایط آرمانی خود بازگشته است.
 
این روند برای شرکت‌های بزرگ حاضر در این عرصه از جمله سامسونگ و اپل می‌تواند بسیار خوشایند باشد. دو شرکت یاد شده هم‌اکنون به‌ترتیب در رده‌های اول و دوم بازار جهانی تلفن‌همراه قرار دارند توانسته‌اند در این دوره زمانی بر فعالیت‌های خود بیفزایند. البته باید یادآور شد که خبر یاد شده برای شرکت‌هایی مانند RIM تولیدکننده سری گوشی‌های هوشمند بلک‌بری، نوکیاو HTC چندان خوشایند نبوده است.

​​