تلفن همراه

اظهارات رئیس ارتباطات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات در خصوص نقش کشورهای کوچک در تصمیمات جهانی

 

رئیس ارتباطات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات با تشریح نقش و جایگاه کشورهای کوچک در تصمیم‌گیری‌های جهانی گفت: تلفن همراه پرتعداد‌ترین وسیله رادیویی در جهان محسوب می‌شود.
 
فرانسوا گابریل رانسی در ششمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات طی سخنانی اظهار داشت: مهم‌ترین تحول سال‌های اخیر در زمینه سیستم‌های رادیویی، افزایش تصاعدی تعداد دستگاه‌های رادیویی موجود در جهان بوده است.
 
رئیس اداره ارتباطات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات گفت: در گذشته تلویزیون پرتعداد‌ترین وسیله بود اما هم اکنون گوشی‌های تلفن همراه فراگیر‌ترین وسیله هستند و شاید در آینده شبکه‌های حس‌گر باعث افزایش بیش از پیش تعداد وسایل رادیویی در جهان شوند.
 
وی گفت: با توجه به این مهم، هماهنگی فرکانسی در سطح بین‌المللی بسیار بیشتر از گذشته حائز اهمیت است.
 
رانسی تاکید کرد: برخلاف گذشته که فقط چند کشور بزرگ در تصمیم‌گیری‌ها تعیین‌کننده بودند، هم اکنون کشورهای کوچک نقش بیشتری در تصمیم‌گیری‌های جهانی دارند.
 
وی ادامه داد: مصداق این مورد، کنفرانس اخیر رادیویی بود که مجموعه‌ایی از کشورهای افریقایی و عربی توانستند نقش مهمی در تصمیم‌سازی ایفا کنند و این موضوع تاکید دوباره‌ای بر اهمیت تشکیل گروه‌های منطقه‌ای دارد.
 
رئیس اداره ارتباطات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات یادآور شد: محورهای فعالیت ITU-R گفت: هماهنگی فراکانسی و مدار‌های ماهواره‌ایی از جمله محورهای فعالیت ITU-R و یکی از فعالیت‌های عمده آن مطالعه برای بازکردن فضاهای جدید در ارتباطات رادیویی است که از جمله آن می‌توان به IMT پیشرفته اشاره کرد.

​​