تلفن همراه

اپراتور چهارم در نمایشگاه تلکام ظاهر خواهد شد!

 

مديرعامل شرکت ايرانيان نت به عنوان اپراتور چهارم کشور گفت: به منظور معرفي خدمات نوين فناوري اطلاعات در سيزدهمين نمايشگاه ايران تلکام 2012 حضور خواهيم داشت.
 
به گزارش موج، حسين شفيع، با بيان اين مطلب اظهار داشت: يکي از راهکارهاي دولت براي رفع محدوديت انتقال پهناي باند تولد اپراتور چهارم بود تا فيبر نوري را تا منازل، ساختمان‌ها يا ادارات ‌برده و خدماتي از قبيل تلفن، ويدئو، ارسال تصوير، سيستم‌هاي زنده تصويري و داده را در اختيار کاربران قرار دهد. وي ادامه داد: نمايشگاه تلکام فرصتي براي ارايه و معرفي اين خدمات است. 
به گفته شفيع، اپراتور چهارم مامور شده تا بستر مناسب براي در اختيار گذاشتن پهناي باند با اهداف مختلفي همچون توسعه‌ کسب و کارها را فراهم آورده و دسترسي به پهناي باند بالا را براي خانواده‌ها و کسب و کار و ادارات ايجاد ‌کند. 
اين مقام مسئول متذکر شد: تامين محتواي اين اپراتور عموماً از طريق مدياها مثل VOD ،IPTV ويدئو کنفرانس، ISP اينترنت و مراكز ديتا منتقل مي‌شود بنابراين ما هم مي‌توانيم محتوا توليد کنيم و هم محتوا پخش کنيم منتهي از مسير صحيح آن و با رعايت قوانين کشوري. 
وي افزود: حضور هر فناوري جديد همراه با دستاورد ها و امکانات خاص خودش بوده که زمينه مراقبت را دو چندان مي کند. اپراتور چهارم نيز به دليل حضور در تمام فعاليت هاي فناوري اطلاعات منجر به اين خواهد شد که شرکت‌هاي ديگر خودشان را ارتقا دهند. 
بنابر اظهارات مديرعامل شرکت ايرانيان نت، اين اپراتور ملزم به ارايه زيرساخت است و چنانچه سرويس‌ دهنده‌اي مجوزهاي کشوري را داشته و از نوعي باشد که رگولاتوري در پروانه ما را ملزم به ارائه خدمات کرده باشد طبق پروانه به تعهداتمان عمل مي کنيم.
وي تعداد پورت هاي منصوبه را بر اساس پروانه 10 ميليون پورت عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به ارزيابي بازار، برآورد مي‌کنيم براي افزايش اين 10 ميليون مجبور به چانه‌زني شويم چرا که تخمين اين است که بايد تعداد را بالا ببريم.

​​