بازار سرمایه

کاش 6/3 درصدی سرمایه‌گذاری IT در خاورمیانه، اروپا و آفریقا

 

به گفته مرکز تحقیاتی گارتنر، سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا(EMEA) تا سال 2013 میلادی به 154/1 تریلیون دلار خواهد رسید که این رقم گویای رشد 4/1 درصدی نسبت به سرمایه‌گذاری 138/1 تریلیون دلاری این منطقه در سال 2012 خواهد بود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) "پیتر ساندرگارد"(Peter Sondergaard) مدیر تحقیقات جهانی گارتنر در این خصوص گفت: «برای سال جاری میلادی خوش‌بینی چندانی در جریان سرمایه‌گذای اروپا در حوزه فناوری اطلاعات وجود ندارد. بر اساس پیش‌بینی ما در سال 2012 میلادی سرمایه‌گذاری در حوزه IT در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا کاهش 6/3 درصدی را پیش‌روی خود خواهد دید که گفته می‌شود تنها در اروپای غربی از این سرمایه‌گذاری نسبت به سال قبل 9/5 تریلیون دلار کاسته خواهد شد».
 
او در ادامه خاطرنشان کرد: «در خاورمیانه، اروپا و آفریقا شاهد آن خواهیم بود که طی سال 2013 میلادی سرمایه‌گذاری در حوزه IT بار دیگر رونق یابد و در 2016 میلادی میران پرداخت هزینه در این بخش به 247/1 تریلیون دلار برسد».
 
در پی ادامه روند بحران اقتصادی در کشورهای این منطقه، گارتنر رشد کمتری را برای صنعت IT اروپا پیش‌بینی می‌کند و معتقد است که تنها در بخش نرم‌افزار و دستگاه‌های الکترونیکی است که می‌توان شاهد رشد اندک بود.

​​