تلفن همراه

سامسونگ: بدون تکنولوژی های اختصاصی سامسونگ آیفونی وجود نخواهد داشت

 

سامسونگ و اپل رابطه جالب و منحصر به فردی دارند. این کمپانی کره جنوبی تامین کننده بخشی از اجزاء مهم آیفون است و دو شرکت را تبدیل به شرکای تجاری مهمی نموده است. اما همزمان با آن، این دو شرکت هماورد و رقابت تلخی را بر سر سهم بازار موبایل و پتنت ها دنبال می کنند. 
 
به گزارش نارنجی از بی جی آر اگر به خاطر داشته باشید، چند ماه قبل در یکی از بزرگترین جدال های پتنتی تاریخ تکنولوژی، دادگاه، سامسونگ را در خصوص تخطی از تکنولوژی محافظت شده سامسونگ و پتنت های آن مقصر شناخت. از سویی هم سامسونگ معتقد است اپل به شکل واضحی تکنولوژی های ویژه سامسونگ را زیر پا گذارده و همچنان از نظر قضایی پیگیر آن است. 
 
Shin Jong-kyun رئیس موبایل سامسونگ می گوید: «حقایق هیچگاه مغفول نمی مانند. بدون پتنت های وایرلس سامسونگ، تولید تلفن همراه برای اپل کوپرتینو نشین غیر ممکن است. همان طور که می دانید، سامسونگ از نظر مجموعه پتنت های وایرلس بسیار قدرتمند است.»
 
صحبت های این مدیر اجرایی، به تصمیم کمیسیون تجارت بین الملل (ITC) ایالات متحده اشاره دارد که می خواهد رای قبلی خود را در خصوص «عدم تخطی اپل از ۴ پتنت سامسونگ» مورد بازنگری قرار دهد. انتظار می رود این سازمان تا ژانویه ۲۰۱۳ رای جدید خود را صادر کند و تصمیمی مطابق میل سامسونگ اخذ کند. در این صورت، سامسونگ می تواند جلوی فروش آیپد و آیفون در ایالات متحده را بگیرد. 
 
شین می گوید: «تصمیم بازنگری توسط کمیسیون تجارت بین الملل ایالات متحده دقیقا به این معنی نیست که سامسونگ در موقعیت بهتری در جنگ با اپل قرار خواهد گرفت. اما سامسونگ همواره بهترین کار ممکن را دنبال می کند.» 
 
کمی بعد سخنگوی این شرکت هم نظرات شین را تایید کرد و اضافه نمود که تیم حقوقی سامسونگ به شکل موثر و کارایی به این نبرد پاسخ می دهد و امکان دارد که یک دعوی قانونی جدید را در دادگاه مطرح نماید.

​​