تلفن همراه

موبایل خطر تومور مغزی کودکان را ۵ برابر می‌کند

child mobile.jpg

پژوهشگران همچنین اعلام کرده‌اند کودکانی که از گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند 5 برابر بیشتر در خطر ابتلا به انواع تومورهای مغزی قرار دارند.
محققان بر اساس تحقیقات خود هشدار دادند که اعتیاد به تلفن همراه باعث بروز رفتار غیرارادی در افراد می شود. معتادان به موبایل روزی بیش از ۱۰۰ پیامک ارسال می‌کنند و کودکانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند 5 برابر بیشتر در خطر ابتلا به تومورهای مغزی قرار دارند.
 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری mena، تحقیقات پزشکی هشدار داد: اعتیاد به استفاده از تلفن همراه اعم از گفت‌وگوی چند ساعته یا ارسال پیامک باعث بروز رفتارهای بی پروا و غیرارادی در افراد می‌شود.
 
بر اساس این تحقیقات، اعتیاد به استفاده از تلفن همراه همچنین باعث پدیده معروف به خرید غیرارادی اشیاء می شود.
 
بر اساس جدیدترین گزارش مجله اعتیاد رفتاری، تحقیقات نشان داده که جوانان (معتاد به تلفن همراه) به طور میانگین روزانه بیش از 109 پیامک و ماهانه بیش از 3 هزار پیامک می‌فرستند.
 
تحقیقات همچنین نشان داده است که این جوانان در مقابل روزانه حدود 113 پیامک دریافت می‌کنند و گوشی خود را حدود 60 بار در روز برای آگاهی از دریافت مکالمه یا پیامک جدید وارسی می‌کنند.
 
دانشجویان دانشگاهها نیز نزدیک به هفت ساعت روزانه خود را با تکنولوژی اطلاعات وارتباطات می‌گذرانند.
 
پژوهشگران همچنین اعلام کرده‌اند کودکانی که از گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند 5 برابر بیشتر در خطر ابتلا به انواع تومورهای مغزی قرار دارند.
 
پژوهشگران علوم پزشکی در موسسه ملی بهداشت آمریکا نیز اعلام کرده‌اند استفاده طولانی مدت از تلفن‌های همراه موجب مصرف قند (سوخت اصلی مغز) می‌شود.
 
درهمین حال، محققان آمریکایی درباره زیان های استفاده از تلفن همراه هشدار داده‌اند که استفاده مادران باردار از تلفن همراه چه بسا نوزادان آنها را در آینده با خطر مشکلات رفتاری روبه‌رو کند.

​​