تلفن همراه

آی دی سی اولویت‌های مدیران کسب و کار‌ها در سال‌های آینده را پیش‌بینی کرد

منبع: همکاران سیستم

 

موسسه پژوهشی آی دی سی طی گزارش‌هایی پیش‌بینی‌های خود درباره وضعیت کسب و کار‌ها در سال‌های آینده میلادی را منتشر کرده است. 
به گزارش وب سایت idc، این موسسه در بخشی از این گزارش اولویت‌ها و برنامه‌های مدیران و گردانندگان کسب و کار‌ها را بررسی کرده است. در این گزارش آمده است تا سال ۲۰۱۶ حدود ۸۰ درصد از مدیران رده بالای شرکت‌ها مستقیماً خود را درگیر سرمایه‌گذاری در بخش آی تی کسب و کار خود خواهند کرد. 
آی دی سی پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۵ نیز حدود ۹۰ درصد از بودجه‌های آی تی بر حسب اهداف راهبردی کسب و کار‌ها هزینه خواهد شد. بر اساس این گزارش مدیران کسب و کار‌ها در سال‌های آینده الگوی مالی بخش آی تی کسب و کار خود را تغییر خواهند داد و بیشتر به سمت بودجه‌بندی معروف به «سرمایه صفر» متمایل خواهند شد. 
پیش‌بینی آی دی سی حاکی از این است که تا سال ۲۰۱۶ حدود ۷۰ درصد از مدیران عامل کسب و کار‌ها و شرکت‌ها برای اولین بار راهبردهایی را در زمینه استفاده از فناوری پردازش ابری اتخاذ خواهند کرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۳ حدود یک سوم از فعالیت توسعه دهندگان نرم افزارهای کسب و کار متوجه ابزارهای همراه خواهد بود. 
موسسه آی دی سی همچنین اعلام کرده است در سال‌های آینده کمبود متخصصان آی تی مهم‌ترین مانع پیش روی کسب و کار‌ها برای ایجاد نوآوری خواهد بود. با این همه پیش‌بینی دیگری نیز حاکی از این است که تا سال ۲۰۱۸ حدود نیمی از مدیران شرکت‌ها به مدیران عامل کسب و کار خود به چشم یک مبتکر و یک نوآور خواهند نگریست. 
دیوید مک نلی، یکی از تحلیلگران آی دی سی که به مدیران آی تی کسب و کار‌ها مشاوره می‌دهد، پیش‌بینی‌های این موسسه پژوهشی را بدین شکل خلاصه کرده است: راهکارهای مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری، همراه و داده‌های کلان الگوهای آی تی و تجاری را تغییر می‌دهند و فرصت جدیدی را در اختیار مدیران عامل شرکت‌ها قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند خود را به عنوان نوآوران کسب و کار‌ها معرفی کنند.

​​