تلفن همراه

فناوری

لبه تکنولوژی

December 5, 2012
16:44 چهارشنبه، 15ام آذرماه 1391
کد خبر: 51874

آی دی سی اولویت‌های مدیران کسب و کار‌ها در سال‌های آینده را پیش‌بینی کرد

 

موسسه پژوهشی آی دی سی طی گزارش‌هایی پیش‌بینی‌های خود درباره وضعیت کسب و کار‌ها در سال‌های آینده میلادی را منتشر کرده است. 
به گزارش وب سایت idc، این موسسه در بخشی از این گزارش اولویت‌ها و برنامه‌های مدیران و گردانندگان کسب و کار‌ها را بررسی کرده است. در این گزارش آمده است تا سال ۲۰۱۶ حدود ۸۰ درصد از مدیران رده بالای شرکت‌ها مستقیماً خود را درگیر سرمایه‌گذاری در بخش آی تی کسب و کار خود خواهند کرد. 
آی دی سی پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۵ نیز حدود ۹۰ درصد از بودجه‌های آی تی بر حسب اهداف راهبردی کسب و کار‌ها هزینه خواهد شد. بر اساس این گزارش مدیران کسب و کار‌ها در سال‌های آینده الگوی مالی بخش آی تی کسب و کار خود را تغییر خواهند داد و بیشتر به سمت بودجه‌بندی معروف به «سرمایه صفر» متمایل خواهند شد. 
پیش‌بینی آی دی سی حاکی از این است که تا سال ۲۰۱۶ حدود ۷۰ درصد از مدیران عامل کسب و کار‌ها و شرکت‌ها برای اولین بار راهبردهایی را در زمینه استفاده از فناوری پردازش ابری اتخاذ خواهند کرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۳ حدود یک سوم از فعالیت توسعه دهندگان نرم افزارهای کسب و کار متوجه ابزارهای همراه خواهد بود. 
موسسه آی دی سی همچنین اعلام کرده است در سال‌های آینده کمبود متخصصان آی تی مهم‌ترین مانع پیش روی کسب و کار‌ها برای ایجاد نوآوری خواهد بود. با این همه پیش‌بینی دیگری نیز حاکی از این است که تا سال ۲۰۱۸ حدود نیمی از مدیران شرکت‌ها به مدیران عامل کسب و کار خود به چشم یک مبتکر و یک نوآور خواهند نگریست. 
دیوید مک نلی، یکی از تحلیلگران آی دی سی که به مدیران آی تی کسب و کار‌ها مشاوره می‌دهد، پیش‌بینی‌های این موسسه پژوهشی را بدین شکل خلاصه کرده است: راهکارهای مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری، همراه و داده‌های کلان الگوهای آی تی و تجاری را تغییر می‌دهند و فرصت جدیدی را در اختیار مدیران عامل شرکت‌ها قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند خود را به عنوان نوآوران کسب و کار‌ها معرفی کنند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.