تلفن همراه

مدل‌های مفهومی iPhone 6 اپل ساخته شد

 

"پیتر میسِک"(Peter Misek) از تحلیلگران مرکز Jefferies اخباری را در مورد فعالیت‌های جدید شرکت اپل برای ساخت مدل جدید گوشی هوشمند آیفون منتشر کرده که توجه همگان را به خود جلب کرده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او در گزارش خود توضیح داد که شرکت اپل هم‌اکنون مدل‌های مفهومی فراوانی از گوشی هوشمند iPhone 6 را در اختیار دارد که یکی از این موارد شامل گوشی با یک نمایشگر بزرگ می‌شود.
 
او در این گزارش گفت که اپل هم‌اکنون روی انواع مختلف مدل‌های مفهومی iPhone 6 کار می‌کند که یکی از این مدل‌ها نمایشگر 8/4 اینچی دارد و جالب‌ترین این مدل‌ها است. نمایشگر این گوشی از نوع Retina+ IGZO است و اپل برای آن پردازنده A7 را با چهار هسته پردازشگر مجزا در نظر گرفته است. این محصول بر خلاف مدل‌های قبلی هیچ کلید سخت‌افزاری اصلی برای رفتن به منوی اصلی ندارد و اپل برای آن سیستم کنترلی بر اساس حرکت‌های کار را در نظر گرفته است.
 
البته کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که مدل واقعی این گوشی هرگز تولید نشود. زیرا با توجه به اینکه سامسونگ هم‌اکنون Galaxy S III را با نمایشگر 8/4 اینچی به فروش می‌رساند، شرکت اپل گوشی با اندازه مشابه را وارد بازار نخواهد کرد. اپل در آخرین مدل آیفون اندازه نمایشگر آن را نسبت به مدل‌های قبلی بزرگتر کرده است که بر این اساس احتمال می‌رود iPhone 6 نیز با نمایشگر بزرگتر وارد بازار شود.
 
علاوه بر سیستم‌ سخت‌افزاری، شرکت اپل در حال تکمیل سیستم‌عامل موبایلی خود است تا با تمرکز روی آن بتواند همچنان محبوبیت خود را نزد کاربران حفظ کند.

​​