تلفن همراه

۸۱میلیارد ابزار موبایلی در دنیا عرضه شده است

 

ابزارهای موبایلی این روزها نزد کاربران عمومی و تخصصی محبوبیت زیادی دارند و این طور که بررسی‌های جدید نشان می‌دهد،  تا پایان سپتامبر 2012 بیش از 81 میلیارد ابزار موبایلی در سراسر جهان عرضه شده است و بررسی‌های جدید مرکز ABI Research نشان می‌دهد 89 درصد این ابزارها و برنامه‌ها توسط دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل مربوطه بارگذاری شده‌اند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "آپو مارکانن"(Aapo Markkanen) از تحلیلگران برتر این مرکز تحقیقاتی توضیح داد: «وضعیت کنونی بازار جهانی ابزارهای موبایلی در اختیار تولیدکنندگان سیستم‌عامل است تا با واگذاری آزادی عمل به مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری، بتوانند به آن‌ها اختیار دهند ابزارهای کامل‌تر و کاربردی‌تری تولید کنند. امروزه علاوه بر این مراکز،‌ اپراتورهای مخابراتی نیز اقدام به تولید ابزارهای متناسب با دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند کرده‌اند».
 
این روزها کاربران تخصصی مانند شرکت‌ها و سازمان‌ها درآمد اصلی تولیدکنندگان ابزارهای موبایلی را تامین می‌کنند، اما کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که طی چند سال آتی کاربران عادی نیز بیش از اکنون به سمت ابزارهای پولی رو خواهند آورد.
 
مرکز تحقیقاتی ABI بر این باور است که طی 3 سال آینده تعداد ابزارهای موبایلی که در سراسر جهان عرضه شده است تا دو برابر افزایش خواهد یافت که در این میان ابزارهای مخصوص رایانه‌های لوحی محبوبیت بیشتری خواهند داشت.

​​