تلفن همراه

دل برای همیشه از بازار تلفن‌های همراه خداحافظی کرد

 

در پی انتشار برخی شایعات مبنی بر ورود مجدد شرکت دل به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند، این شرکت بزرگ آمریکایی که در زمینه تولید محصولات رایانه‌ای فعالیت می‌کند طی بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد ورود مجدد به بازار گوشی‌های هوشمند اندرویدی را ندارد و این فضا را برای رقبای خود خالی می‌گذارد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "جف کلارک"(Jeff Clarke) مدیر مرکز محصولات مصرفی دل روز گذشته در کنفرانس Dell World تایید کرد که هیچ برنامه‌ای برای ورود مجدد این شرکت به بازار تلفن‌های همراه وجود ندارد.
 
نشریه فوربز به نقل از او در این باره نوشت: «برای کسب موفقیت در این زمینه به سرمایه‌گذاری فراوانی نیاز است. این یک بازی بزرگ با سیستم‌عامل اندروید محسوب می‌شود. آمازون هم‌اکنون مشغول فروش کتاب است و گوگل هم جست‌وجوهای اینترنتی کاربران را انجام می‌دهد. ما هم در این میان فعالیت تجاری خود را دنبال می‌کنیم و تاکنون هیچ طرح تجاری ویژه‌ای را مبنی بر سرمایه‌گذاری روی سیستم‌عامل اندروید در اختیار نداریم».
 
این شرکت همچنان به فعالیت خود برای تولید رایانه‌های لوحی ادامه می‌دهد و این طور توضیح داده است که نسل جدید رایانه‌های لوحی خود را مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز وارد بازار می‌کند.

​​