فناوری اطلاعات

رپرتاژ آگهی

افزایش دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت از طریق موبایل و تبلت

 

طبق گزارشهای آماری در شش ماه گذشته دسترسی کاربران به اینترنت که سیستمهای عامل آنها Andrid و iOS و Mac بوده است افزایش داشته است بدیهی است که این سیستمهای عامل عمدا" در گوشیهای موبایل و تبلتهای مورد استفاده قرار می گیرد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از نت بینا، طبق آخرین آمار ارائه شده توسط نرم افزارIWAS (Iran Web Advertising System) در نمایش تبلیغات  بر روی سایتهای پر بیننده کشور و آنالیز این آمار، گزارشها موید آن است که 15% کلیک برروی تبلیغات از طرف کاربرانی صورت گرفته که سیستمهای عامل Andrid و iOS و Mac بوده و مابقی کاربران هنوز از سیستمهای عامل ویندوزی که بیشتردر کامپیوترهای شخصی و لپ تاپها بعنوان سیستم عامل استفاده می شود به اینترنت متصل می شوند.
 
مژگان  خانی مدیر ارشد و توسعه تجاری شرکت نت بینا طی گزارشی تحلیلی اعلام کرد: و با استناد به نرم افزار آماری نمایش تبلیغات این شرکت  استفاده از تبلت و موبایل برای دسترسی کاربران به اینترنت در شش ماه گذشته از 10% به 15% افزایش داشته است .
netbina mojgan kahani report.jpg
نکته قابل تامل در این گزارش این است که شرکتهای تبلیغ کننده که نمایش تبلیغات آنها فایلهای فلش است متاسفانه  کاربران خود را از دست می دهند.
نکته قابل تامل در این گزارش این است که شرکتهای تبلیغ کننده که نمایش تبلیغات آنها فایلهای فلش است متاسفانه  کاربران خود را از دست می دهند.
اگرچه امروزه بسیاری از شرکتها نیز برای رفع این مشکل به جای استفاده از فایل فلش به فایلهای گیف رو آورده اند که به دلیل عدم جذاب این کار هم کافی نیست.
 
از آنجایی که در صنعت تبلیغات از دست دادن حتی یک کاربر جایز نیست و در هزینه تمام شده تاثیر خواهد گذاشت بدیهی است  که باید  کلیه کاربران را بدون در نظر گرفتن سیستم عاملی که استفاده می کنند هدفگیری کرد .
 
بر این اساس آژانس تبلیغات اینترنتی نت بینا به کلیه شرکتهایی که از روشهای اینترنتی کالاها و خدمات خود را تبلیغ می کنند  توصیه می کند از نرم افزار تخصصی استفاده کرده که بتواند کلیه کاربران را هدفگیری و برای آنهایی که از سیستمهای عامل ویندوزی استفاده می کنند بنر فلش و برای مابقی بنر گیف نمایش داده شود.
 
براساس این گزارش، نرم افزار IWAS (نرم افزار تخصصی نت یینا ) بصورت اتوماتیک سیستم عامل کاربر را تشخیص داده و بر آن اساس تبلیغ  را به کاربر نمایش می دهد و از این طریق کلیه کاربران را بدون در نظر گرفتن سیستم عاملی که برای اتصال به اینترنت استفاده کرده اند هدفگیریی می کند.
 
در پایان قابل ذکر است که راه حل منطقی نمایش تبلیغ با کیفیت بهتر استفاده از فایلهای  HTML5 است که به زودی از دست تبلیغات را برای مشتریان خود در سایتهایی ایرانی اجرایی خواهیم کرد.

​​