تلفن همراه

نیمی از مشترکان تلفن‌همراه در اروپا گوشی هوشمند دارند

 

بازار گوشی‌های هوشمند در اروپا طی 12 ماه گذشته رشد 35 درصدی را پشت‌سر گذاشته است و در حالی که در اکتبر 2011 تنها 7/97 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در اروپا موجود بود، این رقم در اکتبر 2012 به 5/131 میلیون دستگاه رسید تا بر این اساس ضریب نفوذ تلفن‌همراه در اروپا به 6/54 درصد برسد و به عبارت دیگر از بین تمامی صاحبان تلفن‌های همراه در اروپا 6/54 درصد صاحب گوشی هوشمند باشند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی comScore با اعلام این گزارش همچنین توضیح داد 5 کشور برتر در عرصه بیشترین میزان استفاده از گوشی‌های هوشمند شامل بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا می‌شوند که در این میان اسپانیا با 2/63 درصد بیشترین ضریب نفوذ را دارد و پس از آن به ترتیب کشورهای بریتانیا با 3/62 درصد و فرانسه با 4/51 درصد قرار دارند.
 
در قاره اروپا 6/46 درصد گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید فعالیت می‌کنند و که سهم این بازار برای سیستم‌عامل موبایلی اپل موسوم به iOS تنها 20 درصد است. اپل در کشور بریتانیا با 6/8 میلیون کاربر 28 درصد بازار گوشی‌های هوشمند آن را از آن خود کرده است که سامسونگ با 24 درصد در این کشور در مقام دوم قرار دارد و RIM با 2/15 درصد رتبه سوم را از آن خود کرده است.
 
این تحقیق جدید با نام MobiLens توسط مرکز comScore روی کاربران بالای 13 سال انجام شد و کارشناسان درپایان دریافتند که عرضه سیستم‌عامل Windows Phone 8 مایکروسافت در پایان سال جاری میلادی تحولات بزرگی را در سال آتی در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند باعث خواهد شد.

​​