تلفن همراه

مدیرعامل همراه اول: امسال وارد بورس میشویم/افزایش دوره انحصار رایتل را قبول نداریم و آن را به نفع مردم و کشور نمیدانیم

 

امسال وارد بورس می‌شویم
» سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس
کد خبر: 91092917769
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۷
مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح روز چهارشنبه 29 آذرماه برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام همراه اول صبح روز چهارشنبه 29 آذرماه با حضور بیش از 92 درصد سهامداران در سالن اجتماعات برج همراه برگزار شد.
 
در این مجمع که دستور جلسه، اصلاح مفاد اساسنامه عنوان شده بود، رئیس مجمع با ذکر دلایل پیشنهاد افزایش تعداد اعضاء هیأت مدیره اظهار داشت: همراه اول در راستای تغییر و تحولات ساختاری، پیگیری حقوق مشتریان و منافع سهامداران نیازمند هیأت مدیره ای با تخصص های بیشتر است تا از یک طرف برنامه ها و استراتژی های کلان شرکت به نحو مؤثری تدوین شود و از طرف دیگر هر یک از اعضاء هیأت مدیره با تخصص هایی که دارند بر اجرای درست و مطلوب این استراتژی ها در سطح شرکت باشند؛ لذا نیازمند آن هستیم که هیأت مدیره ظرفیت بیشتری داشته باشد.
 
در ادامه در خصوص افزایش تعداد اعضاء هیأت مدیره رأی گیری بعمل آمد و مصوب شد تعداد اعضای هیأت مدیره همراه اول به جای 5 نفر، 5 یا 7 نفر باشد.
 
پس از جلسه رأی گیری مهندس وحید صدوقی مدیرعامل اپراتور اول در گزارش کوتاهی وضعیت سهام همراه اول را تشریح کرد.
 
صدوقی گفت: درآمد 8 ماهه همراه اول در سال جاری 3880 میلیارد بوده است که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.
 
وی افزود: کل هزینه های شرکت در مقطع زمانی مذکور 2460 میلیارد تومان بوده که 65درصد هزینه های پیش بینی شده را شامل می شود.
 
همچنین صدوقی از تحقق 95درصد درآمدهای غیرعملیاتی خبر داد و گفت: درآمدهای غیرعملیاتی در 8 ماهه اخیر 319 میلیارد تومان بوده که رشد 88 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
 
مدیرعامل همراه اول با اعلام اینکه ای پی اس سال جاری 918 تومان است اظهار کرد: بدین ترتیب در 8 ماهه امسال 69.5 درصد سود محقق شده است که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 5 درصد رشد را نشان می دهد.
 
صدوقی اعلام کرد: همراه اول از سال 83 تاکنون هیچگونه افزایش تعرفه نداشته است و از میان 800 اپراتور جهان از نظر پایین بودن تعرفه مکالمه قبل از هند و یکی مانده به آخر است.
 
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم امسال از فرابورس وارد بورس شویم گفت: البته فرابورس علاقمند نیست که از آن بازار خارج شویم. با ورود به بورس کل مالیات قابل پرداخت شرکت بیش از یک درصد کاهش می یابد که به نفع شرکت است.
 
صدوقی افزود: امسال همراه اول 1200 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که بیشتر سرمایه گذاری ها در زمینه آماده سازی ارائه نسل های آینده است. البته 100 درصد شبکه Core همراه اول تا یک ماه آینده نوسازی می شود.
 
وی با اشاره به سهم بازار همراه اول در کشور اظهار کرد: ما امسال بیش از 9 میلیون مشترک جدید جذب کرده ایم در حال حاضر سهم بازار ما در کشور 68 درصد سیم کارت های روشن است.
 
صدوقی در پایان با اشاره به تمدید دوره انحصار اپراتور سوم گفت: بنا به دلایل کارشناسی ما این افزایش دوره انحصار را قبول نداریم و آن را به نفع مردم و کشور نمی دانیم. این موضوع را بدون سروصدا از طریق مراجع قانونی پیگیری می کنیم.

​​