فناوری اطلاعات

شرکت Kodak فروخته شد

 

شرکت Eastman Kodak از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم‌های دیجیتالی در جهان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بخش تولید فناوری‌های تصویربرداری خود را به مجموعه‌ای از شرکت‌ها به قیمت 525 میلیون دلار فروخته است که همراه با این قرارداد تمامی مجوزهای موجود در این بخش نیز واگذار می‌شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس قرارداد منعقد شده، شرکت Kodak با واگذاری مجوز رسمی مرکز تصویربرداری خود 525 میلیون دلار دریافت می‌کند که این رقم در قبال اعطای 12 مجوز و سرمایه معنوی شرکت به مرکز Intellectual Ventures که توسط شرکت‌های گوگل، اینتل، اپل، نوکیا و RPX Corporation پشتیبانی می‌شود، دریافت خواهد شد.
 
لازم به ذکر است مرکز Intellectual Ventures در قبال پرداخت این پول تمامی مجوزهای قدیم و جدید شرکت Kodak را در اختیار می‌گیرد.
 
فروش این بخش توسط شرکت Kodak به مدیران آن کمک می‌کند تا از این پس روی تجارت اصلی خود یعنی بخش Commercial Imaging و فناوری‌های وابسته به آن تمرکز بیشتری داشته باشند و بتوانند سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را برای تقویت آن در آینده انجام دهند.
 
لازم به ذکر است که شرکت Kodak اوایل سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی کرد و همین امر موجب شد تا پس از گذشت چند ماه نتواند مشکلات مالی خود را حل کند و سرانجام شرکت خود را به فروش بگذارد.

​​