تلفن همراه

معاون همراه اول: GPRS همراه اول در جاده‌ها بهتر از شهرهاست!

 

معاون همراه اول علت بهتر بودن کیفیت جی‌پی‌آر.اس در جاده‌ها نسبت به شهر را بیشتر بودن تعداد مشترکان در شهرها عنوان کرد.
 
حسن رضوی در گفت‌وگو با FarsNews، در پاسخ به این پرسش که چرا کیفیت (‎‎‎‎‎‎‎‎GPRS ‎‎‎‎‎‎‎‎- ‎‎‎‎‎‎‎‎ (General Packet Radio Service ‎‎‎‎‎‎‎‎)همراه اول در جاده‌ها بسیار بهتر از شهرها است، گفت: در تهران و شهرها به دلیل زیاد بودن تعداد مشترک و تقسیم بار ترافیکی بین تعداد زیادی از مشترکان، پهنای باند بین مشترکان تقسیم می‌شود.
 
معاون توسعه استان‌های همراه اول گفت: در جاده‌ها به دلیل کمتر بودن تعداد مشترکان به هر مشترک پهنای باند بیشتری می‌رسد، اما با نوسازی در حال انجام در شبکه، پهنای باند GPRS در شبکه همراه اول در حال افزایش است که امیدواریم تا ماه آینده خبرهای خوبی در زمینه ارتقای کیفیت GPRS همراه اول داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: همراه اول در حال تلاش برای ارتقا تمام نقاط به EDGE است، همان گونه که هم‌اکنون در تمام شهرهای استان‌های نوسازی‌شده، علاوه بر بهبود چشمگیر کیفیت شبکه، GPRS نیز به EDGE تبدیل شده است.
 
رضوی خاطرنشان کرد: همراه اول در هر منطقه، تجهیزات EDGE را متناسب با میزان دیتای استفاده شده در منطقه نصب می‌کند.
 
معاون توسعه استان‌های همراه اول یادآور شد: نوسازی شبکه همراه اول در 7 استان انجام شده، در 10 استان دیگر نیز در حال انجام است که در نهایت تا خرداد 92 به اتمام می‌رسد و نوسازی شبکه در 13 استان باقی‌مانده نیز در برنامه سال 92 قرار دارد.
 
به گزارش فارس، رضوی پیش از این اعلام کرده بود: برای نوسازی 7 استان 170 میلیارد تومان و برای 10 استان در حال نوسازی نیز، تاکنون بیش از 200 میلیارد تومان هزینه شده است.

​​