تلفن همراه

واکنش سازمان تنظيم مقررات به فروش سيم کارت انگليسي در ایران!

 

واردات و فروش سيم کارت خارجي در کشور ممنوع است
عبدالهي - خراسان : ورود و فروش هرگونه سيم کارت خارجي در کشور ممنوع است و قطعا اين سيم کارت ها از مبادي رسمي وارد کشور نشده است. يک روز پس از انتشار گزارش خراسان درباره فروش مشکوک «سيم کارت انگليسي» در مشهد و تهران، شب گذشته معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در گفت و گو با اخبار 20 شبکه خبر با اعلام اين که فروش سيم کارت هاي خارجي در فرودگاه هاي کشور ممنوع است اظهار داشت: قطعا اين سيم کارت ها [سيم کارت انگليسي] از مبادي رسمي وارد کشور نشده است.
 
حسن رضواني با اشاره به اين که طبق توافقات انجام شده با اداره گمرک جمهوري اسلامي ايران از ورود اين سيم کارت ها به داخل کشور ممانعت مي شود افزود: مطمئنا اين سيم کارت ها به صورت مسافري [ بار همراه مسافر]وارد کشور شده است و مسئولان فرودگاه هاي کشور بايد از فروش اين سيم کارت ها جلوگيري کنند هرچند که قطعا پليس فتا نيز به اين موضوع ورود پيدا خواهد کرد.
 
از خريد سيم کارت هاي خارجي خود داري کنيد
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با بيان اين که هم وطنان بايد در رابطه با اين گونه تبليغات هوشياري بيشتري داشته باشند گفت: هم وطنان بايد توجه داشته باشند که استفاده از سيم کارت هاي خارجي که مي تواند تبعاتي را براي تجاوز به حريم خصوصي آن ها داشته باشد منطقي نيست و بايد از خريد اين سيم کارت ها خودداري کنند. حسن رضواني همچنين در رابطه با ارسال پيامک هاي ناخواسته به مشترکان تلفن هاي همراه گفت: در حال طراحي چارچوبي براي ارسال پيامک هاي تبليغاتي هستيم که با تدوين آن، ضوابط تعيين شده را به اپراتورها و مشترکان تلفن هاي همراه اعلام خواهيم کرد.شايان ذکر است شنبه گذشته پي گيري هاي خبرنگار خراسان براي دريافت پاسخ مسئولان سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در رابطه با موضوع فروش مشکوک سيم کارت ها در فرودگاه هاي مشهد و تهران بي نتيجه ماند و مسئولان اين سازمان با بهانه هايي از جمله حضور نداشتن مسئول روابط عمومي و ديگر مسئولان مربوطه از ارائه پاسخ در اين باره خودداري کردند. هرچند که پليس فتاي خراسان رضوي هرگونه فروش غير رسمي کالا از طريق شبکه اينترنت و تلفن همراه را غيرقانوني اعلام کرد و مسئولان شرکت مخابرات خراسان رضوي و شرکت همراه اول نيز هرگونه همکاري با افراد توزيع کننده اين سيم کارت ها را تکذيب کردند.
 
سيم کارت هاي 0044
روز گذشته روزنامه خراسان در گزارشي با عنوان «اين بار سيم کارت انگليسي» درباره فروش سيم کارت هايي با پيش شماره 0044 در مشهد و تهران هشدار داده بود. در اين گزارش متصدي فروش اين سيم کارت ها اعلام کرده بود که « به دليل مشکلات سياسي موجود ميان ايران و انگلستان در بازه هاي زماني مختلف شماره هاي معدودي در اختيار ما قرار مي گيرد و شما بايد يکي از شماره هاي ارسالي را انتخاب کنيد.» رئيس پليس فتاي خراسان رضوي نيز در گفت و گو با خراسان وعده داده است که اين موضوع را پيگيري مي کند.

​​