تلفن همراه

پيش‌بيني فروش 100 ميليون واحد تجهيزات کاربري TD-LTE توسط چايناموبايل

 

اپراتورچايناموبايل قصد دارد در سال 2013 ميزان فروش تجهيزات کاربري خود را به 100ميليون واحد برساند و در اين ميان سهم گوشي‌هاي هوشمند حدود 85درصد خواهد بود.
 
اين شرکت در اقدامات اخير خود به دنبال تقويت کانال‌هاي توزيع از طريق تاسيس شرکت‌هاي فرعي در 31 استان چين و ارائه خدمات آنلاين بوده است.
اپراتور چايناموبايل تمرکز ويژه خود را بر توزيع و انتشار گوشي‌هاي داراي برند چايناموبايل معطوف کرده است و قصد رقابت با ساير سازندگان گوشي تلفن در چين را ندارد. هدفي که اين اپراتور براي فروش فعلي خود معين کرده است مي تواند از 100ميليون واحد به 150 الي 200ميليون واحد افزايش پيدا کند. پيش از اين، اپراتور مذکور اظهار کرده بود که قصد دارد 55ميليون واحد گوشي 3G‌ را در سال 2012 به فروش رساند.
از اکتبر سال 2012 تا کنون اپراتور چايناموبايل 41.59ميليون واحد گوشي داراي قابليت بهره‌برداري از شبکه 3G  را به فروش رسانده است. در طول همين دوره اين شرکت 79.3ميليون مشترک 3G را که اغلب هم مشترکان ساير شرکت‌هاي مخابراتي چين بوده‌اند را جذب کرده است.
در حال حاضر حدود 300 سازنده گوشي تلفن هوشمند تجهيزاتي سازگار با شبکه 3G اپراتور چايناموبايل توليد مي‌کنند که برخي از آنها عبارتند از سامسونگ، هوواوي، HTC ،  ZTE.
البته شايان ذکر است که اپراتور چايناموبايل اکنون به شدت به دنبال اجراي طرح‌هاي توسعه و گسترش 4G است. شرکت ZTE نيز از چاينا موبايل در خواست کرده است که به عنوان تامين‌کننده تجهيزات اين شبکه جديد با آن همکاري کند و بنابر اين درخواست ،چاينا موبايل با  ZTE توافق کرده است که مسئوليت ساخت تجهيزات شبکه TD-LTE خود را در پنج شهر بزرگ چين به اين شرکت محول کند.
در راستاي توليد و بهره‌برداري از تجهيزات TD-LTE اشاره به اين نکته نيز خالي از لطف نيست که شرکت ارتباطات سکوان، سازنده تراشه‌هاي 4G اخيرا اعلام کرده است که تراشه‌هاي توليد شده توسط اين شرکت قابليت در دست گرفتن سهم قابل توجهي از تجهيزات LTE مورد استفاده در فاز بعدي راه‌اندازي آزمايشي فناوري TD-LTE را در چين دارا هستند.
 
مترجم: سلامه پروين - طیف
منبع: telecomlead.com
 

 


​​