بازی

اظهارات وزیر ارشاد در خصوص حمایت از بازی‌سازان رایانه‌ای

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت مادی و معنوی از صنعت بازی رایانه ای در کشور، گفت: در فضای مجازی هر مقدار سرمایه گذاری نیاز باشد برای حمایت از بازی سازان رایانه ای فراهم می شود.
سید محمد حسینی در گفتگو با مهر با بیان اینکه حمایت از بازی سازان رایانه ای در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد، اظهار داشت: در این زمینه بنیاد ملی بازیهای رایانه ای اقدام به شناسایی بازی سازان در کشور و حمایت مادی از آنها کرده است و از سویی بخشی از اعتبارات دولتی نیز با موافقت مجلس طی سالهای اخیر به این موضوع اختصاص یافته است.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون در تلاش برای جذب حامیان و حمایت گران برای سرمایه گذاری در بخش صنعت بازی سازی در کشور هستیم، تصریح کرد: ضرورت نیاز تولید بازی در حدی است که هر مقدار سرمایه گذاری که نیاز باشد باید برای این بخش فراهم شود؛ هر مقدار سرمایه گذاری نیاز باشد در این فضای مجازی محقق خواهد شد.
 
به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبالغ بسیار قابل توجهی از سوی کاربران گیم برای استفاده از بازیهای آنلاین رایانه ای خارجی به دلیل نبود زیرساختهای مناسب از کشور خارج می شود،‌ ادامه داد: برای جلوگیری از خروج سرمایه از کشور، نیازمند تولید بازیهای رایانه ای داخلی مناسب و با کیفیت و نیز ایجاد بازی سرا و امکاناتی مانند لیگ بازیهای رایانه ای هستیم.
 
حسینی ایجاد شبکه ملی فرهنگ و مجتمع های دیجیتال در سراسر کشور را از دیگر اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش فرهنگ استفاده از بازیهای رایانه ای داخلی و حضور و مشارکت جوانان در این زمینه عنوان کرد و گفت: شناسایی بازی سراها و گیم نت های دارای مجوز برای برپایی لیگ آنلاین بازیهای رایانه ای در دستور کار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

​​