تلفن همراه

یک میلیارد و 100 میلیون چینی موبایل دارند

منبع: دنیای اقتصاد

 

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین تعداد کاربران این کشور را بیش از یک میلیارد و 100 میلیون نفر اعلام کرد.
براساس گزارش وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، این کشور هم‌اکنون یک میلیارد و 104 میلیون مشترک تلفن همراه دارد که این رقم در طول یازده‌ ماهه سال 2012 با رشد 118 میلیون نفری همراه بوده است.
 
بر این اساس هم‌اکنون 82 درصد مردم چین از تلفن همراه استفاده می‌کنند. تعداد کاربران چینی که از سرویس‌های شبکه نسل سوم استفاده می‌کنند 220 میلیون نفر اعلام شده که 20 درصد کل کاربران موبایل این کشور را تشکیل می‌دهد. کاربران سرویس‌های پهنای باند هم در طول 11 ماهه سال‌جاری میلادی 03/24 میلیون نفر افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش تعداد کاربران اینترنت موبایلی در این کشور با افزایش 111 میلیون نفری به 750 میلیون نفر رسیده است. گزارش‌ها حاکی است درآمد حاصل از ارتباطات موبایلی در چین در طول 11 ماهه ابتدایی سال 26/116 میلیارد دلار برآورد شده که نسبت به سال گذشته با رشد 11 درصدی همراه بوده است. بر اساس این گزارش 167 میلیون نفر از مردم چین از گوشی‌های مبتنی بر آندروید یا آی‌فون استفاده می‌کنند، این در حالی است که تعداد کاربران این گوشی‌ها در آمریکا 181 میلیون نفر برآورد شده است. تعداد گوشی‌های هوشمند فروخته شده در چین در طول سه ماهه سوم سال‌جاری میلادی از آمریکا بیشتر شد. بر این اساس رقم فروش گوشی‌های هوشمند در چین در تابستان 24 میلیون دستگاه اعلام شد، در حالی که این میزان در ایالات متحده آمریکا 23 میلیون دستگاه بود.

​​