تلفن همراه

مخابرات: نظارت برSMS به عهده مرکز رسانه‌های دیجیتال نیست

منبع: دنیای اقتصاد

 

سخنگوی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: نظارت بر فعالیت شرکت‌های فعال در حوزه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه وظیفه سازمان تنظیم مقررات است و این موضوع به مرکز رسانه‌های دیجیتال ارتباطی ندارد.
 
داوود زارعیان با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ای برای اعلام شکایت کاربران ازپیامک‌های انبوه تبلیغاتی توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، اظهار كرد: این مرکز فقط می‌تواند در خصوص تولید محتوا پیامک‌ها فعالیت داشته باشد و راه‌اندازی چنین سامانه‌ای درحیطه اختیارات آنها نیست.
 
وی با بیان اینکه مرجع صدور مجوز رگولاتوری است، ادامه داد: تمامی اقدامات مرکز رسانه‌های دیجیتال در این حوزه باید مطابق با آیین نامه‌های سازمان تنظیم مقررات باشد. سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: مرکز رسانه‌های دیجیتال باید اعلام کند که براساس کدام قوانین اقدام به راه‌اندازی چنین سامانه‌ای کرده است.
 
این درحالی است که مرکز رسانه‌های دیجیتال چندی پیش از سامانه دریافت شکایات پیامک‌های تبلیغاتی و انبوه رونمایی کرده و رییس این مرکز اعلام کرده که بیشترین آمار شکایت مشترکان از پیامک‌های تبلیغاتی و انبوه تلفن همراه مربوط به زمان نامناسب است. به گفته وی تاکنون بالغ بر 1500 شکایت در این سامانه به ثبت رسیده که بیشترین آمار شکایت مربط به SMSهای نامربوط و زمان نامناسب و پیام نامناسب است.

​​