فناوری اطلاعات

۷/۱ میلیون فرصت شغلی آزاد برای متخصصان سیستم‌های پردازش ابری

 

افزایش چشمگیر تمایل شرکت‌ها و سازمان‌ها به استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری و فناوری‌های وابسته از جمله سیستم‌های مجازی‌سازی نیاز بیشتر به متخصصان IT را مشهود کرده است و همین امر موجب شده تا مرکز تحقیقاتی IDC با پشتیبانی شرکت مایکروسافت مطالعه گسترده‌ای را در این زمینه انجام دهد. به گزارش وب سایت midsizeinsider، این بررسی نشان می‌دهد که در کشور آمریکا نیاز به نیروی متخصص فناوری اطلاعات بسیار زیاد است و در مقابل کار‌شناسان با مهارت بالا در این زمینه کم هستند. 
 
مطالعه مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد که صنعت سیستم‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری ظرف سه سال آتی بیش از ۷ میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کند. همچنین مشخص شد که در حال حاضر ۷/۱ میلیون فرصت شغلی آزاد برای متخصصان سیستم‌های پردازش ابری وجود دارد که به دلیل نبود نیروی متخصص این موقعیت‌های شغلی خالی مانده‌اند. 
در این گزارش آمده است که نیاز کنونی برای عرصه سیستم‌های پردازش ابری موجب شده است تا نقش تاریخی در فرآیند کارمندیابی برای صنعت IT تغییر کند و کارمندان جدید بسیاری از تخصص‌های فنی دیگر را نیز به همراه داشته باشند. «کوشین اندرسون» مدیر برنامه‌های مرکز IDC توضیح داد: «در فضای پردازش ابری یک تخصص واحد وجود ندارد تا به وسیله آن بتوان تمام نیازهای موجود در این زمینه را پاسخ گفت. بنابراین، آموزش و برگزاری دوره‌های تخصصی می‌تواند نیروهای کاری متخصص را در این زمینه تربیت کند تا بخش‌های مختلف صنعت پردازش ابری با کمبود نیروی کار مواجه نشوند».

​​