تلفن همراه

2013 سال سازگاری و فراگیر شدن لپ‌تاپ‌های لمسی

 

کارشناسان عرصه آی‌سی‌تی معتقدند در سال 2013 شاهد همه‌گیر شدن لپ‌تاپ‌هایی خواهیم بود که با فناوری لمسی سازگار هستند.

به گزارش فارس به نقل از سی نت، جیم وونگ مدیر عامل شرکت ایسر در این مورد می گوید: در سال آینده میلادی بازار رایانه تحت تاثیر عرضه لپ تاپ های لمسی قرار می گیرد.

به گفته وی، در صورتی که میزان استقبال از ویندوز 8 بیشتر شود، این رایانه ها هر چه بیشتر جای خود را در دنیای فناوری باز خواهند کرد.

صاحب نظران می گویند تنها 20 دقیقه زمان لازم است تا یک کاربر به استفاده از لپ تاپ های لمسی خو بگیرد و پس از آن چنین کاربری به سختی می تواند خود را لپ تاپ های قدیمی سازگار کند و از صفحه کلید و موشواره استفاده کند.

مدیر ایسر از برنامه های این شرکت برای عرضه گسترده لپ تاپ های لمسی خبر داده و افزوده در حالی که اپل تا به حال با عرضه رایانه های مک بوک در زمینه استفاده از فناوری های جدید پیشتاز بوده، شواهد نشان می دهد این شرکت در زمینه به کارگیری فناوری های لمسی عقب افتاده و به اندازه دیگر رقبا در چنین عرصه ای فعال نیست.

این در حالی است که اپل از سال 2010 تست و بررسی لپ تاپ های لمسی را در دستور کار خود قرار داده، اما موفق نشده در این زمینه به موفقیت خاصی دست یابد. در مقابل فناوری های لمسی آیفون و آی پد پیشرفت خوبی داشته اند.


​​