تلفن همراه

سیم‌کارت‌های چند صد میلیون تومانی در بازار

 

بنا بر اعلام رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی طی یک یا دو هفته اخیر سیم‌کارت‌هایی که پیش شماره‌های یک تا سه دارند با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند.
 
وی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی این مدت، قیمت خطوطی که با پیش شماره یک شروع می‌شوند به بالای یک میلیون و 600 هزار تومان رسیده و خط‌هایی که با پیش شماره دو شروع می‌شوند، بالای 800 هزار تومان قیمت داشته‌اند.
 
وی افزود: در این مدت قیمت خطوطی که با کد سه شروع می‌شوند هم به 600 تا 650 هزار تومان رسیده که البته این قیمت‌ها اغلب پایین‌ترین قیمت هستند و برای خطوط مختلف برحسب نوع خط و رند بودن آن‌ها قیمت‌های متفاوتی وجود دارد.
 
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت یادآور شد:‌ با این وجود سایر خط‌های موبایل تفاوت فاحشی در قیمت نداشته‌اند و درنهایت تغییرات قیمت آن‌ها در حد 20 تا 30 هزار تومان بوده است.
 
وی دلیل اصلی افزایش جدید قیمت این سه خط را نیز در گرو بحث عرضه و تقاضا دانست و گفت: با توجه به این‌که عرضه خط یک کمی کمتر از دو خط دیگر است و با توجه به شرایطی که به این واسطه ایجاد می‌شود، قیمت این خط به مراتب بالاتر از سایر کدهاست.
 
وی در پاسخ به این سوال که درحال حاضر چه قیمتی را می‌توان به عنوان بالاترین قیمت خطوط رند در بازار اعلام کرد؟ گفت: در این زمینه قیمت‌های متفاوتی وجود دارد و قیمت برخی خطوط به چند صد میلیون تومان هم می‌رسد.
 
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت در پایان صحبت‌های خود یادآور شد که پیش از این هم پیش‌بینی‌هایی مبنی بر افزایش قیمت سیم‌کارت‌ها صورت گرفته بود و این افزایش قیمت، دور از انتظار نبوده است.

​​