تلفن همراه

اپ استور از مرز ۴۰ میلیارد دانلود گذشت

 

دقایقی پیش شرکت اپل با اعلام ثبت شدن رکورد ۴۰ میلیارد دانلود برای اپ استور خود، به مرحله جدیدی از مجموع دانلود برنامه‌های iOS دست پیدا کرد. شرکت سازنده آیفون در اطلاعیه خود عنوان کرد که حدود ۲۰ میلیارد از این تعداد دانلود فقط مربوط به سال ۲۰۱۲ بوده است.
 
 
به گزارش وبلاگینا از businesswire اپل اپ استور خود را در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی کرد و از آن زمان تا کنون با افزایش تعداد دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS توانست طیف وسیع و کاملی از اپلیکیشن‌ها را به کمک برنامه‌نویسان در فروشگاه خود در اختیار کاربران قرار دهد.
 
فروشگاه اپل در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیون حساب فعال دارد که می‌توانند در بین ۷۷۵.۰۰۰ اپلیکیشن موجود در اپ استور، برنامه مورد نظر خود را پیدا کنند. آمار اعلام شده از سوی اپل تنها مربوط به دانلودهای یکتاست و دانلود آپدیت اپلیکیشن‌ها و یا دریافت دوباره آن‌ها جزو این عدد به حساب نمی‌آید.
 
اپلیکیشن‌های اپل تنها در دسامبر گذشته ۲ میلیارد بار دانلود شدند تا این ماه را تبدیل به برترین ماه فعالیت اپ استور از این نظر نمایند.
 
شرکت تحقیقاتی Flurry Analytics پیش‌بینی می‌کند از حالا تا سه ماهه پایانی سال جاری میلادی، اپلیکیشن‌های سیستم‌های عامل اندروید و iOS هر هفته، مجموعا حدود ۱ میلیارد بار دانلود شوند.

​​