فناوری اطلاعات

پردازنده تگرا ۴ با ۷۲ هسته گرافیکی توسط انویدیا معرفی شد

 

شرکت انویدیا یکی از مجموعه‌هایی است که با دست پر به نمایشگاه CES 2013 آمده است. اگر به یاد داشته باشید، چندی پیش به شما گفتیم که شایعاتی مبنی بر عرضه نسل بعدی پردازنده‌های تگرای انویدیا با ۷۲ هسته گرافیکی بر سر زبان‌ها افتاده است. امروز انویدیا این از پردازنده تگرا ۴ رونمایی کرد تا صحبت خبرهای قبلی را تایید کند.
P1050185
به گزارش وبلاگینا به نقل از slashgear تگرا ۴ یک پردازنده چهار هسته‌ای مبتنی بر Cortex-A15 است که علاوه بر دارا بودن ۷۲ هسته گرافیکی، از یک مودم 4G LTE نیز بهره می‌برد.
 
P1050180
 
انویدیا برای به نمایش گذاشتن سرعت پردازنده جدیدش، یک تبلت بدون نام که از تگرا ۴ استفاده می‌کرد را با تبلت نکسوس ۱۰ گوگل به‌عنوان قدرتمندترین تبلت فعلی در بازار مقایسه کرد. در این آزمایش، همزمان ۲۵ صفحه وب از سایت‌های پرترافیک جهان روی دو تبلت باز شدند که تگرا ۴ آن‌ها را در ۲۷ ثانیه باز کرد در حالی که نکسوس ۱۰ با پردازنده تگرا ۳ آن‌ها را در ۵۰ ثانیه باز کرد.
 
P1050181
 
اما یکی دیگر از ویژگی‌های پردازنده تگرا ۴ امکان عکسبرداری HDR است. به لطف وجود قدرت گرافیکی موجود در تگرا ۴، این پردازنده قادر است تا ۱۰ برابر سریع‌تر از آیفون این کار را انجام دهد.

​​