تلفن همراه

پیش‌بینی گاردین از فروش یک میلیارد اسمارت‌فون در سال 2013

منبع: همشهری آنلاین

 

اسمارت‌فون‌ها به گفته یک موسسه تحلیل‌گر بازار در سال جدید میلادی به پدیده‌ بازار و وسیله‌ای روزمره در سرتاسر جهان تبدیل خواهد شد.
به گزارش گاردین، پیش‌بینی شده‌است که اسمارت‌فون‌ها در سال 2013 به پدیده بازار جهان تبدیل خواهند شد و میزان فروش آنها برای اولین بار در سرتاسر جهان طی یک سال به یک میلیارد دستگاه خواهد رسید و تقریبا از یک پنجم این دستگاه‌ها نیز برای اتصال به اینترنت استفاده نخواهد شد.
 
بر اساس تحقیقی که توسط موسسه تحلیل‌گر دیلوته انجام گرفته است، در سال 2013 اسمارت‌فونها به ابزاری روزمره در سرتاسر جهان تبدیل خواهند شد و تا پایان این سال تعداد این گوشی‌ها در جهان به دو میلیارد دستگاه خواهد رسید. دسترسی روزمره به ابزاری که زمانی مجلل محسوب می شد منجر به کاسته شدن قیمت آنها و بهبود شبکه موبایل خواهد شد.
 
میانگین قیمت آی‌فون شرکت اپل بیش از 600 دلار باقی‌مانده است و به این شکل خریداری محصولات شرکت اپل خارج از توان بیشتر کاربران است،‌ اما دیگر اسمارت‌فونها، محصول شرکت‌های HTC و نوکیا، با عملکرد عالی و دوربین‌های باکیفیت، نمایشگر درخشان و پردازشگرهای قدرتمند، با قیمتی کمتر از نیمی از قیمت آی‌فون در بازارهای جهانی موجود هستند.
 
دیلوته تخمین می‌زند درحال حاضر 500 میلیون گوشی با قیمت 100 دلار و کمتر به فروش رسیده‌اند و نوآوری‌ها و ابتکارات برای تولید گوشی‌های 50 دلاری در بازاری جدید در راهند. با این‌همه تحقیق در چندین کشور مختلف نشان داد از هر پنج نفر از کاربران اسمارت‌فون،‌یک نفر از آن برای اتصال به اینترنت استفاده نمی‌کند و شاید صدها میلیون نفر از این کاربران حتی به خود زحمت مشترک شدن در هیچ سایتی را ندهند. اسمارت‌فونهای غیر متصل بیکار نخواهند ماند، اما از قابلیت‌های اتصالی آنها استفاده نشده و تنها به عنوان یک گوشی موبایل معمولی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

​​