تلفن همراه

گوشی‌های هوشمند بیش از رایانه‌های لوحی اطلاعات اینترنتی مصرف می‌کنند

 

اگرچه بازار رایانه‌های لوحی این روزها بسیار داغ است و کاربران علاقمندی فراوانی به خرید این قبیل محصولات نشان می‌دهند، اما این طور که آخرین بررسی نشان داده است صاحبان گوشی‌های هوشمند در جریان بارگذاری اطلاعات اینترنتی از کاربران رایانه‌های لوحی پیشی گرفته‌اند و به عبارت دیگر بیشتر سراغ بارگذاری‌های اینترنتی می‌روند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به گفته مرکز تحقیقاتی Arieso، میزان رد و بدل شدن اطلاعات موبایلی با سرعت فزاینده‌ای رو به افزایش است که در این فرآیند نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی همراه و اطلاعات کاربردی‌تر و مفیدتر نقش اصلی برعهده دارند. اما این طور که مطالعه جدید نشان می‌دهد، شبکه‌های LTE محبوب‌ترین بستر برای این اتفاقات هستند و شبکه‌های کنونی جوابگوی نیازهای روزافزون کاربران نیستند.
 
طبق آمارهای موجود، برای نخستین بار صاحبان گوشی‌های هوشمند به میزان قابل ملاحظه بیش از صاحبان رایانه‌های لوحی اطلاعات موبایلی مبتنی بر اینترنت را مصرف می‌کنند. از بین ده دستگاه برتر که توسط آن‌ها بیشترین بارگذاری‌های اینترنتی انجام شده است 6 دستگاه گوشی هوشمند بوده‌اند، 3 دستگاه رایانه لوحی بوده است و فقط یک دستگاه گوشی هوشمند – رایانه لوحی یا همان Phablet بوده است. رتبه دستگاه‌های رایانه لوحی در این لیست ده‌تایی مربوط به عنوان‌های چهارم، هشتم و نهم می‌شود.
 
از بین 125 دستگاهی که در این بررسی حاضر بودند، صاحبان آخرین مدل از سری گوشی‌های هوشمند آیفون بیشترین میزان بارگذاری اینترنتی را به خود اختصاص دادند. اما برای نخستین بار در سه سال گذشته این موقعیت گوشی هوشمند آیفون با خطراتی مواجه شد.
 
صاحبان گوشی آیفون 5 اپل چهار برابر بیشتر از صاحبان گوشی هوشمند آیفون 3G و 50 درصد بیشتر از صاحبان گوشی هوشمند آیفون 4S اطلاعات بارگذاری کردند. لازم به ذکر است که گوشی هوشمند آیفون 4S در سال 2012 میلادی محبوب‌ترین محصول شرکت اپل بود. در این میان صاحبان گوشی هوشمند Galaxy S III سامسونگ بیشتر اطلاعات را روی اینترنت منتشر کردند تا اطلاعات بارگذاری کرده باشند. در زمینه انتشار اطلاعات روی اینترنت صاحبان Galaxy S III نخستین رتبه را از آن خود کردند و صاحبان آیفون 5 در جایگاه سوم ایستادند.

​​