تلفن همراه

مدیرعامل فرابورس از انتقال همراه اول به بورس تا پایان سال و حضور غیرمستقیم رایتل در بازار پایه خبرداد

 

مدیرعامل فرابورس ایران گفت : بعد از انتقال شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از فرابورس به بورس، همراه اول نیز تا پایان سال به جمع شرکت های انتقالی می پیوندد.
 
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران گفت : همراه اول تا پایان سال به بورس اوراق بهادار تهران می رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیرهامونی، با اشاره به اینکه تمام اقدامات لازم برای انتقال همراه اول از فرابورس به بورس صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت بورس و فرابورس با انتقال این شرکت به بورس موافق هستند و تنها باید مراحل پذیرش طی شود و بعد از آن همراه اول به فرابورس وارد می شود.
مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه سال گذشته دو شرکت از فرابورس به بورس منتقل شد، خاطرنشان کرد: در سال جاری هم بعد از انتقال سرمایه گذاری خوارزمی از فرابورس به بورس، همراه اول نیز به جمع شرکت های انتقالی می پیوندد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ورود سایر اپراتورها به فرابورس خاطرنشان کرد: با وجود مذاکراتی که با دیگر اپراتورها صورت گرفته است، هنوز درخواست رسمی از این شرکت ها به فرابورس اعلام نشده است.
 
حضور غیرمستقیم رایتل در بازار پایه
مدیرعامل فرابورس با تاکید بر اینکه رایتل در بازار سوم به صورت غیر مستقیم وارده شده است، تصریح کرد: بعد از ورود رایتل به بازار پایه، بالغ بر 20 درصد سهامش معامله شده است.
هامونی با تاکید بر اینکه عرضه سهام رایتل به صورت بلوکی انجام شده است، در خصوص عرضه تدریجی سهام این شرکت گفت: با توجه به اینکه رایتل فعالیت خود را به تازگی شروع کرده است، عرضه تدریجی ندارد؛ چراکه رایتل هنوز یک طرح است و به مرحله بهره برداری نرسیده است.
وی افزود: رایتل با حضور در بازار پایه فرابورس در حال طی کردن مرحله آزمایشی است در عین حال هیات پذیرش باید نسبت به تداوم فعالیت این شرکت مطمئن شود. به همین دلیل در بازار سوم امکان عرضه بلوکی وجود دارد و این کار صورت گرفت.
هامونی در ادامه با اشاره به معاملات صورت گرفته در بازار مذاکره  اظهار داشت: بعد از معامله اوراق مپنا اوراق گواهی سپرده انصار هم با رقمی بالغ بر 140 میلیارد تومان معامله شد.
وی با اشاره به حجم معاملات صورت گرفته در بازار مذاکره فرابورس اظهار داشت: از دو ماه گذشته که این بازار راه اندازی شده است، این بازار بالغ بر 200 میلیارد تومان گردش مالی داشته است.
 

​​