تلفن همراه

پیشبینی عبور تعداد مشترکان تلفن همراه از مرز ۷میلیارد نفر در سال ۲۰۱۳

 

تعداد کل مشترکان تلفن همراه تا پایان سال 2013 از مرز 7 میلیارد نفر می گذرد و علت عمده این مساله استقبال از آن در کشورهای در حال توسعه است.
 
به گزارش فارس به نقل از وی تری، یافته های موسسه تحقیقاتی Pyramid Research  نشان می دهد که روند رشد فناوری های همراه با سرعت بالایی ادامه دارد و ضریب نفوذ تلفن همراه در جهان در دسامبر سال 2013 از مرز 100 درصد خواهد گذشت.
 
بخش عمده این رشد مربوط به کشورهای در حال توسعه است. در 10 سال آینده آفریقا و خاورمیانه از نظر رشد نفوذ تلفن همراه بهترین وضعیت را خواهند داشت و آسیا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی و مرکزی هم در رتبه های بعدی هستند.
 
درآمد حاصل از ارائه خدمات همراه در کشورهای در حال توسعه در سال 2013 از مرز 720 میلیارد دلار خواهد گذشت.
 
همچنین تا سال 2022 منطقه خاورمیانه و آفریقا میزبان عده زیادی از مشترکان تلفن همراه خواهد بود که تعداد آنها از تعداد کل مشترکان همراه در کشورهای توسعه یافته بیشتر است. از جمله اپراتورهایی که در خاورمیانه و آفریقا از این وضعیت درآمدهای سرشاری را به جیب می زنند، می توان به اپراتورهای ام تی ان و اتصالات و همین طور وودافون و فرنس تله کام اشاره کرد.
 
در سال 2013 استفاده از فناوری نسل چهارم تلفن همراه موسوم به LTE نیز اوج می گیرد و ترکیب امکانات آن با شبکه های وای – فای دسترسی به خدمات دیتا، ویدیو و صوت با سرعت بسیار بالا را تسهیل می کند.

​​