تلفن همراه

بریتانیایی‌ها با پیامک پرداخت‌های بانکی خود را انجام می‌دهند

"شورای پرداخت" وابسته به دولت بریتانیا با پیش‌نویس طرحی موافقت کرده است که به موجب آن سیستم پرداخت‌های بانکی برای کاربران با ارسال یک پیامک مقدور می‌شود.

 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاربرانی که قصد استفاده از این سرویس بانکی را دارند باید یک پیش‌ثبت‌نام در بانک خود انجام دهند تا پس از ثبت مشخصات و جزئیات حساب بانکی آن‌ها، این امکان برایشان فراهم شود.
 
این سرویس از اوایل سال 2014 میلادی به صورت گسترده در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد و علاوه بر پشتیبانی توسط تمامی بانک‌های بریتانیا، از بیش 90 درصد مشتریان بانکی این کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 
سرویس پیامکی جدید امکان پرداخت به‌صورت کاملا آنلاین را بدون نیاز به استفاده از شماره حساب یا کدهای طولانی برای کاربران فراهم می‌کند و شماره تلفن کاربر را به عنوان یک پراکسی واحد برای او به کار می‌برد.
 
در حال حاضر روش‌های متفاوتی برای انجام پرداخت‌های مالی از طریق تلفن‌همراه وجود دارد، اما "شورای پرداخت" در کشور بریتانیا اعلام کرد این نخستین باری است که تمامی بانک‌ها به صورت یکپارچه امکان پرداخت مالی از طریق سرویس پیامک را فعال می‌کنند.

 


​​