تلفن همراه

AT&T به دنبال خرید یک اپراتور اروپایی

 

AT&T آمریکا برای جبران رشد ضعیف در بازار خانگی خود به دنبال خرید یک شرکت اروپایی است که براساس گزارش ها ممکن است یکی از شرکت های KPN آلمان و یا Everything Everywhere انگلیس باشد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وال استریت ژورنال به نقل از افراد مطلع از مذاکرات داخلی AT&T، این شرکت آمریکایی احتمالا در پایان سال جاری میلادی اقدام به خرید یک شرکت اروپایی خواهد کرد که نشان می دهد این شرکت عجله ای برای عملی کردن تصمیم خود ندارد.
 
درحالی که مدیران ارشد AT&T درحال مذاکره درمورد معقول بودن تصمیم به فعالیت در خارج از ایالات متحده هستند، اما برخی معتقدند که این مذاکرات با هدف خرید یک شبکه تلفن همراه بزرگ در یکی از کشورهای آلمان، هلند یا انگلیس انجام می شود.
 
AT&T دارای نیروی مالی برای پرداخت هزینه های خرید یک شرکت بزرگ اروپایی است، چراکه پیش از این با پرداخت مبلغ 39 میلیارد دلار قصد ادغام با T-Mobile آمریکا را داشت که از سوی رگولاتورها متوقف شد. همچنین این شرکت طی 9 ماه ابتدای سال گذشته میلادی 11 میلیارد دلار سود بدست آورد.
 
سال 2004 شرکت اروپایی وودافون با پیشنهاد 20 میلیارد دلاری به دنبال خرید شرکت مستقل AT&T Wireless بحران زده بود. این شرکت بعدها از سوی Cingular Wireless به قیمت 41 میلیارد دلار خریداری شد و پس از آن با عنوان تجاری AT&T به فعالیت خود ادامه داد.

​​