تلفن همراه

رشد 75 درصدی درآمد اپراتورهای اماراتی از خدمات LTE

 

شرکت Frost & Sullivan از صاحبنام‌ترین مراکز تحقیقاتی و مشاوران بین‌المللی اعلام کرد که درآمد دو کشور امارات متحده عربی و عربستان سعودی از خطوط مخابراتی LTE تا سال 2017 میلادی به‌ترتیب به 55/4 و 38/3 میلیارد دلار خواهد رسید.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به گفته این مرکز، درآمد کشور امارات از این بازار رشد سالانه 6/75 درصدی را پیش‌رو خواهد داشت و این در حالی است که احتمال می‌رود کشور عربستان سعودی طی سال‌های 2011 تا 2017 میلادی رشد سالانه 3/45 درصدی را تجربه کند.
 
در گزارش این مرکز تحقیقاتی آمده است: «با افزایش سازگاری گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی به خطوط پرسرعت LTE و همچنین افزایش عرضه برنامه‌ها و ابزارهای سازگار با این خطوط، اپراتورهای موبایلی این روزها می‌کوشند زیرساخت‌ها و شبکه‌های خود را هرچه‌ سریع‌تر به‌روز کنند تا بتوانند خطوط پرسرعت‌تری را در اختیار مشترکان خود بگذارند».
 
گفته می‌شود که افزایش تمرکز شرکت‌های مخابراتی فعال در امارات متحده عربی و عربستان سعودی بر خطوط مخابراتی پرسرعت باعث شده است تا اکوسیستم مخابراتی این کشورها تغییر کند و کاربران برای اتصال به شبکه‌های اینترنتی پرسرعت تجربه جدیدی پیش‌رو داشته باشند.

​​