تلفن همراه

هند به دنبال 4.4 میلیارد دلار اضافه درآمد طیف رادیویی!

 

دولت هند پیش بینی کرده است که حدود 4.4 میلیارد دلار را با تحمیل هزینه یکباره طیف رادیویی بر شبکه های تلفن همراهی که امتیازات طیف را پایین تر از حد تعیین شده از سوی دولت نگه داشته اند عاید خود کنند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،‌ بهارتی ایرتل، وودافون، آیدیا سلولار، ایرسل، ریلاینس و دو شبکه دولتی BSNL و MTNL مجبور به پرداخت هزینه به دولت هند هستند.
 
این شبکه های تلفن همراه ابتدا براساس شرایط مجوز به اعطای 4.4 مگاهرتز طیف با 1.8 مگاهرتز طیف رادیویی متعهد شده بودند.
 
نوامبر گذشته، دولت تصمیم به افزایش هزینه بازنگرانه برای هر طیف کمتر از 6.2 مگاهرتزی ابتدایی طی دوره جولای 2008 تا 1 ژانویه 2013 گرفت.
 
مبلغ وضع شده مبتنی برای ارزیابی مزایده طیف 1800 مگاهرتزی که سال گذشته برگذار شد با برآوردهای مورد استفاده در مناطقی که طیف اصلا به فروش نرسیده، مانند دهلی و مومبای است.
 
شبکه تلفن همراهی که تمایل به پرداخت هزینه پیشین نداشته باشد گزینه واگذاری طیف افزوده به دولت را نیز خواهند داشت. این احتمال به صورت فرضی وجود دارد که با مبالغ پایین بدست آمده در مزایده آخر و با فرض اینکه مبالغ در آینده نزدیک افزایش نخواهند یافت، شبکه های دارای طیف مازاد ممکن است با امید به اینکه بتوانند آن را با مبلغ پایین تری خریداری کنند، آن را واگذار کنند.

​​