تلفن همراه

4G، NFC و امنیت بر رکود رشد بازار سیم کارت غلبه می کنند

HS 2.jpg

پیش بینی می شود فروش جهانی سیم کارت در سال 2013 با 5 درصد افزایش به 5.5 میلیارد برسد. رشد فروش سیم کارت در بازار جهانی درحال کاهش است، چراکه این بازار نزدیک به اشباع است و سیم کارت به صورت فزاینده ای در فن آوری های مختلف شبکه موجود است. اگرچه، فضاهای رشد براساس کارکردهای جدید، عوامل مختلف و نیروی رو به افزایش محصولات ارتباطی باقی می ماند. به همین دلیل ارزش بازار مرتبط با با نرخ بالاتر رشد در سال جاری به 2.3 میلیارد دلار خواهد رشد و پیش بینی می شود ASPها طی 5 سال آینده کمی افزایش یابند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، درحال حاضر تاکید بر استخراج حداکثر ارزش از 6.3 میلیارد سیم کارت در گردش است که به 7.5 میلیارد درحال افزایش است. راه اندازی شبکه های 4G، NFC و راه حل های ارائه کننده امنیت پیشرفته تر برای پرداخت، DRM، تعیین اعتبار و رمزگذاری طی چند سال آینده فروش سیم کارت های بیشتری را موجب خواهد شد.
 
بنابر اظهارات جان دلوین مدیر بخش امنیت و ID مرکز تحقیقاتی ABI، در پی رشد 8 درصدی فروش سیم کارت در سال 2012، برای اولین بار بازار سیم کارت شاهد رشد تک رقمی فروش برای دومین سال پیاپی بود. تاکید رو به افزایشی از سوی فروشندگان پیشتاز برای پیشرفت های جدید جهت رشد تجارت های سیم کارتشان وجود دارد. به گفته وی، مشکل این است که بازار سیم کارت یک بازار محدود است که این واقعیت را بیان می کند که حتی در سال 2017 بیش از نیمی سیم کارت هایی که روانه بازار می شوند همچنان برای استفاده در شبکه های 2G خواهد بود.
 
عوامل جدید و نیاز رو به رشد برای اتصال داده در محصولات الکترونیک مصرفی و دستگاه های  M2M در رکود این بازار درحال کند شدن وقفه ایجاد می کنند. در سال 2012، 3FF، 4FF و MFF، 6 درصد از فروش سیم کارت را موجب شدند؛ تا سال 2017 این میزان تا 33 درصد افزایش خواهد یافت. در زمان مشابه فن آوری های 3G و 4G از 19 درصد در سال 2012 به 42 درصد افزایش خواهد یافت. نتیجه نهایی این پیش رفت ها این است که سیم کارت های پیش رفته یعنی 512 کیلوبایت و بالاتر یک سوم از سیم کارت هایی که در سال 2017 به فروش می رسند را به خود اختصاص خواهند داد.  

​​