تلفن همراه

نخستین دانلود تجاری مبتنی بر فناوری CA نسل چهارم تلفن همراه انجام شد

 

شرکت مخابراتی ZTE اعلام کرد که نخستین بارگزاری دنیا مبتنی بر فناوری "تجمل حامل"(CA) را در فضای تجاری با موفقیت انجام داده است تا بر این اساس بتواند این فناوری را به صورت گسترده در اختیار کاربران قرار دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این آزمایش با همکاری شرکت Guangdong یکی از شعبات شرکت مخابراتی China Mobile انجام شد و مبتنی بر شبکه مخابراتی TD-LTE به وقوع پیوست. در این آزمایش کارشناسان موفق شدند با سرعت 223 مگابایت در ثانیه اطلاعات را برای یک کاربر واحد بارگذاری کنند.
 
بر اساس مشخصه‌های منتشر شده از سوی مرکز China Mobile، این بارگذاری در یک فضای شبکه‌ای فعال و پویا صورت گرفت. این آزمایش همچنین فناوری "تجمع حامل"(20 مگابایت + 20 مگابایت) را مورد استفاده قرار داد تا تمامی نکات شبکه‌ای از جمله میزان اوج شبکه همراه و در دسترس بودن آن مشخص شود.
 
 
فناوری CA به عنوان هسته اصلی و مرکزی شبکه مخابراتی LTE-A محسوب می‌شود و می‌تواند کانال‌های دو یا چند شرکت مخابراتی را در فرکانس‌های مشابه یا متفاوت با یکدیگر ادغام کند.

۱ دیدگاه

  • حسین علمداری ایلخچی

    حسین علمداری ایلخچی

    سلام متاسفانه ظاهرا باز ترجمه توسط فردی غیر متخصص انجام شده و اطلاعات اشتباه می دهد. «می‌تواند کانال‌های دو یا چند شرکت مخابراتی را در فرکانس‌های مشابه یا متفاوت با یکدیگر ادغام کند» در Carrier Aggregation ادغام چند حامل متعلق به یک اپراتور (به قول شما شرکت مخابراتی) پیش بینی شده است نه ادغام کانال های چند شرکت مختلف. برای مطالعه ای مختصر در این باب رجوع کنید به : http://www.3gpp.org/Carrier-Aggregation-explained پاسخ

​​