اپراتورها

رایتل: ارزان‌ترین اینترنت موبایل را داریم

 

مدیر کل برند و ارتباطات رایتل اینترنت این اپراتور را ارزان‌ترین اینترنت تلفن همراه دانست و با تاکید بر قیمت‌های رقابتی اپراتور سوم در ارتباط با اختلالات تماس‌های تصویری اظهار کرد: در برخی نقاط خاص حتی ممکن است تماس‌های صوتی هم دچار اختلال شوند.
 
به گزارش ایسنا، شاهین آرپناهی با بیان این که رایتل اولین و تنها ارائه‌دهنده‌ی فعلی خدمات 3G در ایران است گفت: در حال حاضر این اپراتور به مدت دو سال دوره‌ی انحصار دارد و این دوره از شهریورماه امسال آغاز شده است.
 
وی در عین حال یادآور شد: در نسل سوم ارتباطی علاوه بر دسترسی به تماس‌های تصویری کاربران به اینترنت پرسرعت هم دسترسی خواهند داشت و دارندگان سیم‌کارت‌ها می‌توانند از اینترنت یک مگابیتی در همه‌جا و حتی در حین حرکت نیز استفاده کنند.
 
با نداشتن اطلاعات خود را از تکنولوژی جدید محروم نکنیم
اما مدیر کل برند و ارتباطات رایتل که در نشستی خبری در حاشیه جشنواره فیلم فجر صحبت می‌کرد، درباره‌ی لزوم فرهنگ‌سازی در این زمینه اظهار کرد: یکی از بحث‌های مهمی که همواره ما مورد نظر داشتیم، بحث فرهنگ‌سازی برای استفاده از این خدمات بود. در واقع ما حتی در آذرماه سال 89 سلسله جلساتی را برای بررسی موضوعات فرهنگی آغاز کردیم، چرا که برای ما نیز این مساله اهمیت ویژه‌ای داشت.
 
وی ادامه داد: این روزها در موارد متعدد نگرانی‌هایی درباره‌ی مسائل فرهنگی رایتل و رعایت شئونات مطرح می‌شود؛ ما حتی قبل از نصب اولین BTS‌ها نگرانی فرهنگی داشتیم و خود به این موضوع پرداخته بودیم. به هرحال هر فن‌آوری جدیدی که وارد کشور می‌شود اگر قبلش فرهنگ‌سازی لازم صورت نگرفته باشد، می‌تواند مشکل‌ساز باشد، حال فرق ندارد این فن‌آوری به شکل صوت باشد یا تصویر و یا ابزار.
 
استفاده از تماس تصویری اختیاری است
آرپناهی ادامه داد: در برابر این چالش‌ها همواره می‌توان دو نوع موضع‌گیری کرد و یا به نفی فن‌آوری‌های جدید پرداخته و یا در زمینه‌ی اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی کرد که من فکر می‌کنم بهتر است دومین راه را انتخاب کنیم.
 
وی در عین حال خاطر نشان کرد: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که راتیل تنها تماس تصویری ارائه نمی‌کند و کاربران در صورت لزوم و تشخیص می‌توانند تنها از مکالمات صوتی آن استفاده کنند.
 
مدیر کل برند و ارتباطات راتیل در ادامه یادآور شد: اگر کاربران ما ندانند که برای هر تماسی می‌توانند گزینه پاسخ‌گویی صوتی را انتخاب کنند ممکن است تا حدی دچار استرس شده و فکر کنند حریم خصوصی آن‌ها مورد تهدید قرار می‌گیرد، اما من فکر می‌کنم بهتر آن است که با اطلاع‌رسانی کافی و به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود و سایرین از تکنولوژی‌های جدید محروم نکنیم.
 
آرپناهی در عین حال خاطر نشان کرد: تماس تصویری برای اولین بار توسط رایتل وارد کشور نشده و پیش از این هم در فضای اینترنت تجربه شده است.
 
وی در عین حال عنوان کرد: علاوه بر این بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه از جمله برخی اسمارت فون و آیفون‌ها هم هستند که اصلا امکان برقراری تماس تصویری را فراهم نمی‌کند و تنها می‌توان با آن‌ها به شکل صوتی ارتباط برقرار کرد.
 
مدیر کل برند و ارتباطات رایتل ادامه داد: به هر صورت کاربران رایتل می‌توانند تماس‌های صوتی را انتخاب کرده و تنها در مواردی که خود صلاح می‌دانند به تماس‌های خود به شکل تصویری پاسخ دهند.
 
آرپناهی در عین حال عنوان کرد: اما در هر صورت کاربران می‌توانند از خدمات دیتای رایتل همواره استفاده کنند و با سرعتی بالا در تمام لحظات به اینترنت تلفن همراه دسترسی داشته باشند.
 
ارتقاء سطح امنیت کاربران با 3G
مدیر کل برند و ارتباطات رایتل درباره میزان امنیت تماس‌های تصویری هم توضیح داد: فکر می‌کنم از جنبه‌های مختلف امنیت با فن‌آوری 3G افزایش پیدا می‌کند و به نوعی ورود به شبکه‌ی نسل سوم توسط افراد دیگر غیرممکن است. این درحالی است که درباره نسل‌های قبلی چنین امنیتی وجود نداشته و ابزار‌هایی که در نسل‌های قبلی وجود داشت قابلیت نفوذ و دسترسی به اطلاعات را دارا بود، اما فن‌آوری نسل سوم این امکان را فراهم نمی‌کند و امنیت کاربران را بالا می‌برد.
 
مدیر کل برند و ارتباطات رایتل درباره احتمال رصد‌شدن مکالمات تصویری هم خاطر نشان کرد: هیچ‌کس اجازه کنترل و فیلترینگ تماس‌ها را چه صوتی و چه تصویری را ندارند، مگر این‌که حکمی از سوی مراجع قضایی صادر شده باشد که این موضوع هم تنها مختص تماس‌های تصویری نبوده و به تماس‌های صوتی هم مربوط می‌شود.
 
اختلال در تماس های صوتی هم ممکن است رخ دهد
آرپناهی در ادامه در پاسخ به سوالی که درباره‌ی نحوه آنتن‌دهی رایتل مطرح شده بود، توضیح داد: در حال حاضر 60 شهر تحت پوشش شبکه‌ای ما قرار دارند که در این شهرها مشکل خاصی از نظر آنتن‌دهی وجود ندارد و در بخش‌هایی مانند تهران و کرج پوشش صد‌درصدی داریم. تا پایان امسال هم برنامه‌ریزی شده است تا پوشش شبکه‌ای رایتل تا 100 شهر گسترش پیدا کند.
 
مدیر کل برند و ارتباطات رایتل در پاسخ به مطلبی که درباره بروز اختلال در تماس‌های تصویری مطرح شده بود توضیح داد: اختلال در تماس‌های صوتی هم ممکن است رخ دهد و برخی نقاط خاص تماس با محدودیت مواجه شود.
 
آرپناهی در عین حال عنوان کرد: نکته‌ی دیگر به خدمات دیتای سیم‌کارت‌های نسل سوم مربوط می‌شود که با این سیم‌کارت‌ها شما می‌توانید در هر لحظه و در هر نقطه که تحت پوشش این شبکه قرار دارد حتی در حال حرکت و جاده به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید.
 
وی یادآور شد: در حال حاضر تهران و کرج پوشش جاده‌ای نیز دارند و حتی تا حدود قم هم پوشش جاده‌ای رایتل وجود دارد، اما برای بقیه جاده‌های کشور پس از آنکه عمده شهرها تحت پوشش این شبکه درآمدند پوشش جاده‌ای هم مدنظر قرار خواهد گرفت.
 
ارزان‌ترین اینترنت موبایل را داریم
مدیر کل برند و ارتباطات رایتل در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره هزینه‌های رایتل، گفت: در حال حاضر اگر خدمات رایتل ارزان‌تر از اپراتور‌های دیگر نباشد گران‌تر از آن‌ها هم نیست و تماس صوتی ما در داخل شبکه مانند اپراتور‌های دیگر قیمت 55 تومانی و در خارج از شبکه قیمت 62 تومانی دارد.
 
وی ادامه داد: اکنون اگر شما بخواهید با خط اپراتور‌های دیگر اینترنت بگیرید، ممکن است هزینه‌هایی به مراتب بالاتر از هزینه‌ی اینترنت رایتل پرداخت کنید اما در رایتل با وجود آنکه کیفیت خدمات دیتا بالاتر است، قیمت حتی شاید حدود یک شانزدهم سایر اپراتورها باشد و قیمت‌های ما در نهایت رقابتی است.
 
اما آرپناهی که در جشنواره‌ی فجر سخن می‌گفت، در عین حال با اشاره به این‌که اپراتور سوم این روزها به حمایت از جشنواره فیلم فجر پرداخته و به عنوان تنها حامی مالی این جشنواره در آن فعالیت می‌کند، توضیح داد:‌ امیدواریم بتوانیم از این پس هم به عنوان حامی هنر ایران‌زمین در اذهان جانمایی کنیم.
 
مدیر کل برند و ارتباطات رایتل با حمایت از رایتل از سایر فعالیت‌های هنری و تیم‌های سینمایی و به ویژه فیلم‌های فاخر خبر داد و عنوان کرد: پیش از این اغلب اپراتور‌ها به سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی ورزش می‌پرداختند و شاید کمتر پیش آمده باشد که برندهای بزرگ به بخش فرهنگی ورود کنند اما ما امیدواریم ورود رایتل در این بخش به نوعی فتح باب باشد و ما از این پس ورود پررنگ‌تری در این حوزه داشته باشیم.

 

2 دیدگاه

  • پدرام

    پدرام

    به مدير عاملش بگيد يه نگاهى به تعرفه ايرانسل بندازه بعد ادعا كنه خوبه حالا همچنين كيفيتى هم نداره اينترنت سيم كارتشون پاسخ
  • میهمان

    میهمان

    پوشش 100 درصدی تهران !!! وقتی نتونی تو ساختمون از خطتت استفاده کنی به چه دردی میخوره؟ گوشی رو باید از پنجره آویزون کنی تا زنگ بخوره، وقتی هم بخوای صحبت کنی باید سرت رو از پنجره بیرون کنی یا بری توی خیابون!!! بله در این صورت تهران پوشش 100 درصدی داره... باید قبول کنند که روند پوشش دهی بسیار کند و لاک پشتی هست. پاسخ

​​