باندپهن سیار

پیشبینی رشد ۵۰درصدی درآمد شبکه های WLAN تا سال 2017

 

نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز تحقیقاتی Dell'Oro Group نشان داد، درآمد بازار جهانی شبکه‌های بی‌سیم LAN تا سال 2017 میلادی به 11 میلیارد دلار خواهد رسید که رقم یاد شده نسبت به درآمد این بازار در سال 2012 میلادی 50 درصد بیشتر خواهد بود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در طول این دوره زمانی رشد شبکه Service Provider WiFi(SP WiFi)، به‌روزرسانی استاندارد 802.11ac، توسعه شبکه WLAN مبتنی بر فضای پردازش ابری، سرویس‌های ویدیویی مبتنی بر شبکه Wi-Fi و افزایش استفاده از دستگاه‌های موبایلی شخصی در محل کار(BYOD) را شاهد خواهیم بود. همچنین گفته شده است که در این مدت افزایش تولید و به‌‌کارگیری ابزارهای سازمانی را شاهد خواهیم بود.
 
"کری دی‌پوی"(Chris DePuy) مدیر مرکز Dell'Oro Group در این خصوص توضیح داد: «ابزارهای مخصوص دستگاه‌های الکترونیکی همراه که این روزها برای سازمان‌ها ساخته می‌شوند، قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربران می‌گذارد. افزایش تاکید کاربران معمولی و سازمانی بر دستگاه‌های الکترونیکی همراه موجب شده است تا شرکت‌های مخابراتی به فکر به‌روز کردن زیرساخت‌های بی‌سیم خود باشند. این روند همچنین سازمان‌ها را مجبور کرده است تا ارتباطات بی‌سیم میان کارمندان خود را تقویت کنند و امکان دسترسی بی‌سیم و از راه دور به ابزارهای سازمانی را برای کارمندان خود فراهم آورند».

​​