تلفن همراه

شرکت‌های مخابراتی طول موج اختصاصی وزارت دفاع آمریکا را آزمایش می‌کنند

 

سه شرکت بزرگ موبایلی در آمریکا قرارداد همکاری جدیدی با یکدیگر به امضا رسانده‌اند تا بر مبنای آن طول موج رادیویی 95 مگاهرتزی که هم‌اکنون توسط وزارت دفاع و دیگر آژانس‌های فدرال آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد را آزمایش کنند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طول موج در باند مخابراتی 1755 تا 1850 مگاهرتز قرار گرفته است و آزمایش‌های صورت گرفته روی آن با هدف گسترش و به‌اشتراک‌گذاری فرصت‌های مبتنی بر این طول موج مخابراتی انجام می‌شود. شرکت‌های مخابراتی که با انعقاد قرارداد همکاری مشترک در این طرح حضور دارند شامل AT&T، Verizon Wireless و T-Mobile USA می‌شوند.
 
طبق گزارش منتشر شده، قرار است طی چند ماه آینده مانیتورینگ طیف مخابراتی، به‌اشتراک‌گذاری و شبیه‌سازی‌های صورت گرفته در باند مخابراتی مذکور انجام شود تا در پایان مشخص شود که استفاده از این طول موج توسط آژانس‌های دولتی آمریکا باعث ایجاد تاثیر منفی بر بازار مخابراتی این کشور شده است یا خیر. شرکت‌های مخابراتی با این آزمایش همچنین قصد دارند تاثیرات سیستم DoD بر سروس‌های مخابراتی کنونی را نیز مشخص کنند.

​​