تلفن همراه

مخابرات: قطع پیامکهای تبلیغاتی موجب قطع پیامکهای بانکی نمیشود

منبع: دنیای اقتصاد

 

سخنگوی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: قطع پیامک‌های تبلیغاتی توسط مشترکان تلفن همراه منجر به قطع پیامک‌های اطلاع‌رسانی بانکی نمی‌شود.
 
داوود زارعیان با اشاره به اینکه مشترکان تلفن همراه می‌توانند با موبایل خود با شماره ۹۹۹۰ تماس گرفته و پس از اتصال به اپراتور شماره تلفن خود را برای قطع اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی به اپراتور بدهند، اظهار كرد: در این شرایط پیامک‌های تبلیغی برای مشترکان ارسال نخواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه در این شرایط وضعیت پیامک‌های اطلاع‌رسانی بانک‌ها به چه صورت خواهد بود، گفت: در صورتی‌که پیامک‌ها جنبه تبلیغی و همگانی داشته باشد برای آنها ارسال نمی‌شود، ولی در صورتی‌که درخصوص اطلاعات بانکی فرد باشد و فقط جنبه شخصی داشته باشد، این پیامک‌ها همانند گذشته برای مشترک ارسال می‌شود.
زارعیان بیان کرد: شماره‌های ۸۹۹۹ و ۵۰۰۵ و شماره‌های دیگر زمانی پاسخگوی نیاز مشترکان است که از این شماره‌ها یا دیگر شماره‌های شرکت مخابرات برای آنها اس ام اسی ارسال شده باشد. وی افزود: به این ترتیب مشترکان می‌توانند طبق دستورالعمل مندرج در این اس ام اس‌ها شماره‌های مورد نظر را ارسال کنند تا اس ام اس‌هایشان قطع شود.
از چندی پیش مشترکان تلفن همراه از دریافت حجم انبوهی از پیامک‌های تبلیغاتی خبر دادند که موجبات گلایه ایشان را نیز فراهم آورده است.
نکته قابل تامل آنکه این مشترکان تلفن‌همراه پیش از این خواستار لغو دریافت پیامک‌های تبلیغاتی شده بودند، اما به نظر مي‌آید دورجدیدی از ارسال این دست پیامک‌ها آغاز شده و گویی تقاضای مشترکان برای عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی مورد توجه قرار نگرفته است.

​​