تلفن همراه

اینترنت موبایل ناجی مخابرات اندونزی در سال 2013 خواهد بود

 

mobile data.jpeg

براساس اعلام موسسه فراست اند سالیوان اینترنت موبایل با گشایش افق های جدیدی فراسوی بخش ارتباطات داده ای به قهرمانی تبدیل خواهد شد که بخش مخابرات اندونزی را در سال 2013 نجات خواهد داد. تب اینترنت موبایل به رشد صنعت مخابرات این کشور کمک خواهد کرد و برای فعالان این بخش سود به همراه خواهد داشت. قیمت ارزان گوشی های هوشمند و سرعت استفاده از شبکه های اجتماعی در این کشور به تحریک این رشد کمک می کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به گفته Dev Yusmananda، رئیس فعالیت های مشاوره ICT موسسه فراست اند سالیوان اندونزی، با رقابتی شدن بازار، فعالان بخش مخابرات برای حفظ رشد این بخش باید متحول شوند. در حال حاضر سرویس های داده موبایل ارزش افزوده به بخش مهمی برای رشد درآمد اپراتورهای اندونزی تبدیل شده است.
 
اینترنت موبایل همچنان به عنوان فراهم کننده زمینه نفوذ قدرتمند اینترنت در اندونزی به کار خود ادامه خواهد داد و دریچه های بالقوه درآمد را برای فعالان مخابرات این کشور ایجاد می کند.
 
به گفته وی چهار دریچه اصلی فراتر از بخش داده، موبایلی سازی (روندی که در آن دستگاه ها، نرم افزارها و خدمات به پذیرش و ترکیب ویژگی ها و قابلیت هایی مانند ویژگی ها و قابلیت های گوشی های هوشمند اقدام خواهند کرد)؛ پرداخت موبایل، تجارت الکترونیک موبایل و تبلیغات موبایل هستند.
 
در کنار رشد اینترنت موبایل، فراست اند سالیوان رشد قابل توجه دستگاه های اینترنت بی سیم را نیز پیش بینی کرده است. بر این اساس پیش بینی می شود دانگل های بی سیم 47.5 درصد، گوشی های هوشمند 16.1 درصد و تبلت ها 11.6 درصد نرخ رشد سالانه مرکب را در سال 2013 داشته باشند.

 


​​