تلفن همراه

آیفون ۳۰۰درصد از گوشی‌های سامسونگ قابل‌اعتمادتر است

 

آیفون اپل پرفروش‌ترین گوشی هوشمند جهان محسوب نمی‌شود، اما این طور که نتایج حاصل از مطالعه جدید نشان می‌دهد این محصول قابل‌اعتمادترین گوشی هوشمند جهان است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز FixYa برای آنکه قابل اعتمادترین گوشی هوشمند جهان را پیدا کند، مطالعه گسترده‌ای را انجام داد و 722 هزار و 558 مشکل گزارش شده در رابطه با گوشی‌های هوشمند را بررسی کرد و اطلاعات و آمار مرکز تحقیقاتی StatCounter را نیز به کار گرفت تا در نهایت بتواند قابل اعتمادترین گوشی جهان را انتخاب کند.
 
در پایان این بررسی مشخص شد که اپل با 47/3 امتیاز قابل اعتماد ترین گوشی هوشمند جهان را تولید می‌کند و در حالی که سهم سامسونگ از این لیست 21/1 امتیاز است، گوشی‌های هوشمند ساخت اپل 300 درصد بیشتر از گوشی‌های سامسونگی قابل اعتماد هستند.
 
در این لیست محصولات نوکیا در رده سوم قرار گرفت و این شرکت موفق به کسب 68/0 امتیاز شد. شرکت موتورولا هم با کسب 13/0 امتیاز عنوان بی‌اعتمادترین گوشی‌ساز جهان را از آن خود کرد.
 
از جمله مشکلاتی که عموم کاربران برای آیفون اعلام کردند عمر باتری و نبود نوآوری در مدل‌های جدید این گوشی بود. صاحبان گوشی‌های هوشمند سامسونگ هم بیشترین شکایت را از اسپیکر و میکروفون گوشی خود داشتند.
 
بیشترین مشکلات گوشی‌های نوکیا کند بودن آن‌ها و سیستم ضعیف در عرضه ابزارهای کاربردی بود و صاحبان گوشی‌های نوکیا هم گفتند که بیشتر مشکل آن‌ها مربوط به ابزارهای غیرکاربردی پیش‌فرش و همچنین کیفیت پایین نمایشگر میشده است.

​​