تلفن همراه

پیشبینی 72 میلیون مشترک LTE در آسیاپسیفیک تا پایان 2013

 

در فصل چهارم سال 2012 میلادی شمار مشترکان شبکه مخابراتی LTE در منطقه آسیا – پسیفیک با رشد فصلی 92/60 درصدی به 6/34 میلیون نفر رسید.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،‌ مرکز تحقیقاتی ABI Research ضمن اعلام آمار یاد شده توضیح داد که تعداد مشترکان شبکه مخابراتی LTE همچنان رو به‌افزایش خواهد بود؛ تا آنجا که طی سال 2013 میلادی 1/72 میلیون نفر در حوزه آسیا – پسیفیک از خدمات این شبکه بهره‌ خواهند برد.
 
"مارینا لو"(Marina Lu) از محققان این مرکز توضیح داد: «اپراتورهای موبایلی کشور کره جنوبی تلاش فراوان بر گسترش خدمات LTE دارند. به عنوان مثال شرکت مخابراتی SK Telecom که از نظر تعداد مشترکان بزرگترین اوپراتور کره جنوبی محسوب می‌شود، تا پایان سال 2012 میلادی بیش از 7 میلیون مشترک شبکه LTE داشته است و پیش‌بینی می‌کند که این رقم را تا پایان سال جاری میلادی به 13 میلیون نفر برساند. این روند رشد 50 درصدی در تعداد مشترکان LTE شبکه مخابراتی یاد شده را نشان می‌دهد».
 
بازار شبکه مخابراتی 4G در منطقه آسیا – پسیفیک نیز همچنان پتانسیل فراوانی دارد. در فصل چهارم سال قبل این منطقه 45/3 میلیارد مشترک تلفن‌همراه داشته است که این رقم رشد 7/8 درصدی در تعداد این افراد را نشان می‌دهد و بیان می‌دارد که ضریب نفوذ تلفن‌همراه در این منطقه 5/87 درصد است.
 
پیش‌بینی شده است که تا سال 2015 میلادی ضریب نفوذ تلفن‌همراه در منطقه آسیا – پسیفیک به 100 درصد برسد.

​​