فناوری اطلاعات

اپسون، چاپ از راه دور با کمترین هزینه را امکان پذیر کرد

 

نیاز کاربران به چاپ از راه دور و کاهش هزینه چاپ، روز به روز مشهودتر می شود. بر همین اساس اپسون به تازگی سه مدل از چاپگرهای تک رنگ (مونوکروم) جوهر افشان خود را به بازار عرضه کرده است. این چاپگرها مجهز به مخازن یا تانک های بسیار بزرگ و حجیم جوهر هستند. علاوه بر این، قابلیت اتصال بیسیم (Wi-Fi) در یک مدل از این چاپگرها و قابلیت اتصال اترنت در دو مدل دیگر، امکانات تازه ای در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است.
یکی از این محصولات با نام M200 با دقت 1200 dpi ، علاوه بر قابلیت چاپ سیاه و سفید، امکان اسکن و کپی را هم دارد. همراه این محصول دو بطری 140 میلی لیتری از جوهر سیاه وجود دارد که هر کدام قابلیت چاپ 6000 برگ و در مجموع 12000 برگ را دارند. علاوه بر این قابلیت اتصال اترنت به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از اپلیکیشن iPrint کمپانی اپسون، از طریق سیستم عامل های iOS و Android روی موبایل یا تبلت به این چاپگر ها متصل شوند و محتوای دیجیتالی خود را به چاپ برسانند.
پشتیبانی از فن آوری های ابری دیگری هم در این محصول جای داده شده است، مانند فن آوری های Apple AirPrint، Google Cloud Print و Epson Scan to Cloud؛ که می توان از طریق اپلیکیشن iPrint، فایل های اسکن شده خود را مستقیماً روی اکانت های Box، Dropbox، Evernote و Google Drive ذخیره کنید.
دو چاپگر دیگر این سری که با پشتیبانی آواژنگ عرضه می شوند M100 و M105 نام دارند که هردوی این مدل ها نیز با دو بطری 140 میلی لیتری جوهر عرضه می شوند. M100 و M105 چاپگرهای تک کاره و تک رنگ اپسون هستند که کارایی دفتر کار خانگی یا مشاغل و ادارات کوچک را بسیار بالا می برند. تفاوت این دو مدل در قابلیت اتصال WiFi در مدل M105 و قابلیت اتصال اترنت در مدل M100 است.
لازم به ذکر است سرعت چاپ در این مدل ها 15 صفحه در هر دقیقه (با استفاده از ISO/IEC 24734) است تا کارایی کسب و کار های کوچک ارتقاء پیدا کند.
گفتنی است چاپگرهای سری "M" اپسون نیز از هد های MicroPiezo و جوهر های "رنگدانه" ای استفاده و چاپ ضد آب و لکه، بدون رنگ و رو رفتگی و ماندگار را ارایه می کنند.

​​